| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am si eu o întrebare despre vaccinul împotriva covid. Dacă am alergie la viespe, cât si la albine, ba chiar acum 2 ani am făcut si soc anafilactic, ajungând la urgențe in stare destul de grava. Pot face vreun vaccin? Sa imi pot scoate ceva de la un medic? Va rog răspundeți doar dacă știți. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Du-te la un medic să îți spună in spital, sau chiar la doi.

| Mirel4412 a răspuns:

Cand te duci sa faci vaccinul, primesti o lista cu anumite boli care pot interfera cu vaccinul. Eu pe lista aia nu am vazut lucrul asta. Oricum, poti intreba asistentele si chiar doctorul care iti face vaccinul, lucrul asta.