| Girly97 a întrebat:

Salut, cine a facut doza 3 Pfizer? Cum v-ati simtit?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel ca la primele doua... cu o usoara durere in brat cateva ore si atat

| mihai69 a răspuns:

Eu; nimic deosebit.

| doctorandus a răspuns:

Eu nu. Am facut in vara doua de Pfizer si in ianuarie Moderna.

| gigite a răspuns (pentru doctorandus):

Eu si michael una JhONNSON, si-s gata... NU le-am terminat.

| Yuoia a răspuns:

Ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rau a fost. Febra, curs nas și ochi, stare generală proastă.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Atât de rău ți-a fost? Sincer, eu nu cred că voi mai face a 3-a doză (booster). Poate că le-am făcut in zadar si pe primele două, deși nu pot zice că regret. Adevărul e că mi-au dat mai multă siguranță. Oricum, masca am purtat-o mereu, corect, atunci când eram pe-afară. M-am obișnuit să respir prin ea. Risc mai mare de infectare il au cei care nu o poartă corect (adică, o țin sub nas) sau deloc.
Sănătate multă!

@Girly97
Am vorbit cu persoane care au făcut a treia doză, dar nu au întâmpinat deloc probleme mari, ci simple (durere locală și de cap).
Uite că mai sunt și exceptii, in care unele persoane s-au confruntat cu o stare gripală, dar acum sunt OK.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, asta pe lângă frisoane. Vreo 5 zile m-a scos din rutina mea zilnica. Prima și a doua oara nu a fost atât de rău, dar m-a durut brațul de nici nu puteam ridica mana. Acum nu m-a durut bratul, cât a fost rău in alte privințe.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău să aud asta... sad

| TheStrategist a răspuns:

Sunt prea multe doze

| gigite a răspuns:

Cu mici probleme de reactii adverse, dar fara doza (3+n) tot acolo ajungi la final, adica foarte sanatos. Viata lunga, ca nu e vesnica.