| MihaiG9192 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Daca se gaseste o varianta de vaccin...o sa fim fortati si obligati sa il facem? Chinuiti?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Eu cred că vor fi mai multe scenarii, cel mai grav punând seamă pe obligativitatea vaccinării anti Sars Cov2.

Primul scenariu ar presupune un triaj al numărului de "doritori" pentru vaccinare, fără obligativitate.
Al doilea scenariu presupune obligativitatea vaccinării, iar pentru cei ce refuză acest vaccin să se impună anumite restricții (de exemplu, dacă nu dovedești sau nu prezinți fișa medicală care să ateste că ești vaccinat, să nu poți avea acces în magazinele alimentare sau în supermarketuri, hipermarkeuri, malluri și alte puncte de aprovizionare)
Al treilea scenariu ar presupune obligativitatea vaccinării, iar pentru cei ce refuză să se aplice amenzi "usturătoare" sau chiar arest la domiciliu.

Cu alte cuvinte, ar exista o probabilitate să "faci foamea" numai pentru că refuzi vaccinul. Orice este posibil acum.

45 răspunsuri:
| TPU2019 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atunci am să vin și cu filtru de particule.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TPU2019):

Ca sa ce? Daca vrea cineva sa te cipeze, o face bine-mersi prin apa de baut sau aerul pe care il inspiri.

| TPU2019 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Deja văd că ții cu ursu'.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TPU2019):

Tin cu logica. Gindeste-te ca americanii au recunoscut public de niste ani ca inca de prin a doua parte a anilor 70 poseda tehnologia capabila de a iti provoca infarct la distanta. Practic, au recunoscut ca pot comite oriunde si oricind, asupra oricui, crima perfecta. Iar aia e tehnologia anilor 70. Ce se poate face ACUM? Nici nu vreau sa ma gindesc...

| TPU2019 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu te mai gândi atunci. Să nu ieși în evidență mă gândesc și să te ia în vizor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Aa, credeam ca ai niste statistici etc...

sau e tot doctoru ala care ne zice sa ne internam chiar daca n-avem nimic in acelasi interviu in care zice ca testul are 70% eroare?

https://adevarul.ro/......index.html

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru MaraAlexandra87):

De asemene, la ce le mai trebuie cipuri cand au telefoane?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru TPU2019):

Mergi pe premisa gresita ca esti vreun specimen important de vor astia sa iti ia urma si nu ultima oaie.

| TPU2019 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Prietene, cu așa nume am crezut că te pretai măcar la inteligență în măsura bunului simț, poate chiar ceva peste. Dacă nu ești capabil să faci măcar diferența între sarcasm și ultimul retardat, mă îndoiesc că îi faci lui Nietzsche vreun favor purtându-i numele. Probabil l-a luat migrena în mormânt când ai apăsat "post reply" sau când ai dat "nefolositor și eronat".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TPU2019):

Exact!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| troleibuz a răspuns:

Nu poate nimeni sa te oblige sa faci un vaccin.

| EarthBlox a răspuns (pentru Catrice):

Da, vine Bill Gates acasă la mine ca să mă ia cu forța să îmi fac vaccin

| MihaiG9192 explică:

Eu cred ca ar trebui sa semnati petitia? http://chng.it/PvnXq7Nm

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va exista lege care să te oblige. Dar pot apărea altfel de constrângeri.