| SpanuleteGabriel a întrebat:

Salutare! Am și eu o problema. am un Cos pe ureche și ma doare foarte tare. Ce credeți ca ar trebui sa fac?
Tin sa Menționez ca l am stors și nu a ajutat cu nimic.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Aștepți să treacă. Citeva zile.

| cristi202 a răspuns:

Aștepți să treacă. Nu e cancer.

| ReddY25 a răspuns:

Poate trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai împrăștiat infecția, dai putin cu spirt și nu mai umbla.
Trebuie sa mergi la dermatolog sau lasă câteva zile și vezi daca se retrage dar nu mai umbla la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pana se "coace" și poți sa il storci manual acasă cu grija pentru ca durează pana reușești sa înțepi prin împingere coșul ca să iasă puroiul respectiv. Mergi la un medic dermatolog dacă situația nu se repara și nu reușești sa storci acel cos cu puroi.