| NisipLaMare a întrebat:

Salutare,
Ce credeti gata incepe sa se dea iarasi startul la Corona?
Pana acum de ce nu au fost asa multe cazuri, atatea luni de zile si iarasi, parca vor tarile sa o luam de la capat cu restrictii?
Marirea preturilor cu motivaţia ca iarasi este Corona.
Vaccinarea populatiei cu scopul de a mentine sanatatea populaţiei.

Eu am avut Corona dupa ce am fost vaccinat de 3 ori.Ma gandesc ca acum că prin 2008 ani am fost tare rau racit. Acum dupa ultimul vaccin am fost la fel de racit ca si atunci 2008.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai multe pareri despre corona, dar ca aproape toti care au pareri despre corona scrii oribil in limba romana.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In 2008 nici nu exista covidul, el există din 2019

| Wr3nch a răspuns:

E: PSdistii is populisti si o scos testarea in martie. Au fost cazuri in veselie dar nu sa raportat.

Sa zis de n ori ca vaccinul nu previne corona. Nici ala pentru gripa nu previne gripa. Doar ca faci forma mai ușoară.

| Anonimul151 a răspuns:

Știi de ce nu au fost atâtea cazuri? Pentru că a fost vară! Vara, oamenii nu se răcesc. Dar acum ca vine sezonul gripelor o să vină și covidul înapoi. Și pe lângă asta încep și școlile. Deci îți închipui ce o să fie.

Cum vine toamna, iarna ( sezonul rece ) vine covidul, când vine primăvara și se încălzește dispare. Deci...

| vodami92 a răspuns:

Pai noi de pandemia de coronavirus n-am scapat! si oricum mai aveam si alte probleme! cum ar fi seceta! razboiul! anul asta cel putin este cred cel mai greu an! si e doar inceputul! stati sa vedeti ce va veni si in 2023! asta in caz ca credeati ca va fi un an mai bun decat 2022!

| EliLeli a răspuns:

Cred ca in partea asta de lume nu se vor mai pune restrictii atat de stricte, chiar daca va creste drastic numarul persoanelor infectate, pentru ca este necesara circulatia persoanelor dinspre si inspre Ucraina.