| Jackpot2 a întrebat:

Se mai poarta masca pe undeva de pe 8 martie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca n-am auzit si nici citit ce masuri vor mai fi in vigoare dupa martie, o sa aflam pana atunci si cred ca vor fi in functie de evolutia situatiei privind imbolnavirile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masca se poarta peste tot, ca sunt multi care nu o poartă este vina lor si vor lua amenzi, inca nu sa renuntat la masca, nici la interior nici pe strada, poarta si tu masca ca sa te feresti de covid, nu te ajuta la nimic sa renunti la masca deoarece cazurile de covid se inmultesc.

| gabicoo a răspuns:

Da! Pe nas și gură!

| aumih16 a răspuns:

Se poarta inauntru adica in interior! in exterior nu!

| elemonis a răspuns:

Buna.
Momentan se discuta despre ce restrictii se vor ridica in urmatoarele zile.
Daca ai posibilitatea uita-te la stiri in fiecare zi si vezi cand vor preciza ca se vor ridica restrictiile, care sunt restrictiile care se vor ridica si din ce data se vor aplica.

| ShadowLoleris a răspuns:

În spațiile aglomerate de pe stradă posibil. În clădiri, și mijloace de transport obligatoriu.

| Rares791 a răspuns:

Din cate stiu inca se discuta despre treaba aceasta

| Marius260611 a răspuns:

Încă se discută, despre aceasta decizie