| Radandam a întrebat:

Știe cineva la noi în România, câți tineri pana în 20 de ani au murit de Covid19? Eu am fix 20 de ani. Aveți vreun număr?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Respecta regulile si poate nu vei lua covidul. Am stat 14 zile in casa cu cineva cu test pozitiv de covid si inca traiesc.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Le respecți, dar nu pot știi de unde lua. Se răspândește ușor. Doar Dumnezeu stie ce va fi

| darrio2007 a răspuns (pentru Radandam):

Asta e. Macar stii ca te-ai protejat. Dar nu te speria.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Nu ma speri, pana la urma am 20 de ani, dacă nici eu nu sper sa trăiesc dacă ma infectez, atunci bunii ce sa mai zică. Vom vedea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub 1% atata stim

| Radandam explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles, pare încurajator dacă as contacta vreodată...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Sa nu te increzi in nimic. ai grija de tine si fa tot ce trebuie. E adevarat ca pe sosea esti la o secunda de moarte dar si in viata normala poti sa fi la o spalare pe maini de moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu statistica dar sunt cazuri rare. La cei peste 30 sunt cazuri mai multe de deces.