| ingelashh a întrebat:

Am 14 ani,sunt cu un baiat mult mai mare, parintii mei bineinteles ca nu sunt de acord cu relatia noastra, noi 2 vrem ca eu sa ma mut la el,daca am buletin ai mei ma mai pot lua inapoi acasa? ce consecinte pot fi? va rog sa imi raspundeti serios, stiu chiar foarte bine ce fac, dar sa imi spuneti daca poate pati el ceva

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Poi normal ca te pot lua acasa, mai mult de atat el risca puscaria pentru ca tu esti minora, daca se mai si dovedeste ca ati intretinut relatii sexuale problema se agraveaza. Si sincer nu cred ca e bine sa faci acest pas asa de devreme, esti mult prea mica, esti inca un copil, chiar iti doresti sa fi femeie in casa, sa locuiesti fara parinti? gandeste-te ca la varsta asta iubirea e trecatoare, maine o sa te indragostesti de altul si atunci ce vei face? Mai bine explica parintilor ca ar trebui sa-ti ofere putina incredere si eventual intalneste-te cu el la tine acasa, asa o sa fie si parintii tai mai linistiti!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In primul rand daca faci prostia de a te muta la el parintii tai te pot lua acasa chiar daca ai buletin, trebuie sa fi majora sa ai si tu un cuvant de spus si sa faci cum vrei iar in al doilea rand el normal ca poate pati ceva rau daca asta vor parintii tai, in cel mai rau caz poate fi si inchis pentru corupere de minori

| Lightning1997 a răspuns:

Esti complet inconstienta.Nu ai cum sa pleci pana la 18 ani, bineinteles ca poate pati, mai ales ca este mai mare, poate ajunge la inchisoare daca este dat in judecata.Nu conteaza cartea de identitate atata timp cat esti minora.Vezi-ti de activitatile tale scolare, citeste, celelalte dupa 18 ani.

| h3r a răspuns:

Nu stii nimic din ceea ce faci, gresit.
El o sa-si bata joc de tine intr-un final. Mai ales ca esti minora. Tu te gandesti la ce faci?
Daca vroia ceva serios cu tine, nu te lua de langa ai tai, mai ales tu fiind o copila pe langa el.
Ramai la mama acasa, ca tot la ea o sa te intorci dupa ce o sa-si bata respectivul joc de tine.
Nici sa nu mai repeti prostia asta sau sa indraznesti sa le spui parintilor tai despre ce aveti voi 2 de gand!

Nu te lasa influentata, o sa dai de belele.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Pai nu te poti ca nai 18 ani te pot lua acasa si poate sa il deie in judecata poate sa faca puscarie daca are peste 18 sau in cazul care e minor da bani frumosi sfatu meu stai acasa si intalnestete cu el in secret si nu zice la nimeni ca vorba umlba repede

| ДdД a răspuns:

1. Nu faci deloc bine!
2. daca parintii tai depun plangere poate primii cativa ani de inchisoare pentru corupere de minori(daca el e major)
3.parintii te pot lua inapoi acasa

In locut tau eu as sta la un loc!

| Dianna21 a răspuns:

Parintii tai nu o sa-ti permita sa faci asa ceva, si ai doar 14 ani. tu te auzi?
Stai chill pana la 18 ani, cand o sa devii independenta si ai sa faci orice vrei tu cu viata ta. Parintii tai vor fii de acord cu acea relatie intr-un final. Daca pleci sau cel putin incerci sa pleci, ai tai o sa faca pe dracu in patru ca sa te desparta de el. Gandeste-te doar, ca esti prea mica happy. Mult prea mica, si in caz daca prietenul tau are peste 18 ani. poate risca sa faca puscarie din cauza ta :d (corupere de minori). Daca nu, o amenda frumusica. Mai bine nu ai cere sfaturi pe internet. Vorbeste cu ai tai, si spune-le ca tii mult la el. Sigur te vor intelege happy

| RobySz98 a răspuns:

Bai fato, pana la 18 ani parintii au grija de tine! ce idee e la 14 sa pleci de acasa cu un baiat? si eu am 14 si sincer inca numi arde de dragoste si din astea! daca ai face sport ai stii ce inseamna.eu sunt jucator de polo si nici nu stiu cum sa am putin timp liber dapoi sa ma mut de acasa!
consecinte:pai sa zicem ca patesti ceva.Doamne fereste! cine e de vina daca patesti ceva? R:parintii tai daca faci sex cu pritenu tau si ramai insarcinata? R:ala o sa fie tata si cercetat pentru ca o avut relatii sexuale cu un minor sau o sa trebuiasca sa faci avort,un pacat,dar si cu riscuri de sanatate.
scuze pentru ca intr-un fel te-am certat,eu nu zic ca e rea o relatie, dar nu deja cu mutat si chestii si nu trebuie sa ajungi la conflicte cu parintii pentru un iubit, incearca sa te intalnestvi in secret, dar ia aminte, GANDESTE INAINTE SA FACI!
P.S.:scuze ca am scris un mini roman big grin