| CristinaChristina a întrebat:

Am facut sex cu sotul meu pe data de 15....nornal trebuia sa-mi vina neamurile pe 24august si mi-a venit pe 31 de ce e posibil sa fiu racita?
Dupa ce mi-a trecut ciclu am facut sex si si-a dat drumul in mine e posibil sa raman gravida?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatura au neamurile cu sarcina tu stii, sau nici macar tu nu sti

| Violleta2022 a răspuns:

Raceala NU intarzie ciclul menstrual si nu vad vreo legatura sau relevanta intre ele.
Odata ce ti-a venit ciclul pe 31 nu ai cum sa fii ramas gravida, asta este clar.
Probabil ca ai ciclul de tip NEREGULAT care nu vine fix la acelasi numar de zile luna de luna, de aceea a venit cu 7 zile mai tarziu.

| CristinaChristina explică (pentru Violleta2022):

De fiecare data imi vine pe aceiasi data nu mi-a venit intarziat niciodata

| dullcat a răspuns:

Da, este posibil sa ramai insarcinata. Daca nu doriti un copil atunci folositi prezervativ.

| CristinaChristina explică (pentru dullcat):

Imi doresc un copil doar ca nu am avut niciodata sunt la prima sarcina daca e dar am sa merg sa fac un test

| dullcat a răspuns (pentru CristinaChristina):

Pai daca pe luna august a veni menstruatia abia pe 31, acum nu are sens sa faci test. Testul se face la 10-14 zile incepand de la intarzierea menstruatiei.Asta inseamna ca trebuie sa astepti sa vezi daca vine si pe luna septmebrie, iar daca nu, abia atunci sa faci test.

https://www.donna-medicalcenter.ro/blog/test-de-sarcina.html

| Sofer a răspuns:

Se poate rămâne însărcinată.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu draga, nu ai cum. Are sperma ca apa.

| FindMyName a răspuns:

Dacă si-a dat drumul în tine, clar rămâi însărcinată. Odată ce penisul are contact cu vaginul, poți rămâne însărcinată, mai ales dacă si-a dat drumul în tine.

| luxlux2488 a răspuns:

Depinde la cate zile dupa ciclu si a dat drumul.

| CristinaChristina explică (pentru luxlux2488):

Dupa o zi!

| luxlux2488 a răspuns (pentru CristinaChristina):

Din ce stiu eu si din experinta mea stiu ca nu sunt probleme, sper sa nu ma insel

| CristinaChristina explică:

Scz era ca trebuia sa-mi vina ciclu pe 24 si a venit cu intarziere pe 31 e posibil sa fiu insarcinata?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristinaChristina):

Daca ti a venit ciclul nu esti insarcinată, ce varsta ai?