| allexxL a întrebat:

Am fost cu o fata, ne iubeam dar apoi a trebuit sa plec intr-o tara straina. Ea s-a suparat si incet incet s-a indepartat de mine. Ne-am certat si a fost urat. Dar eu inca o ibesc. Ce ar trebui sa fac ca sa o am inapoi? Ce ar trebui sa fac de fapt? Daca voi ati fi in locul meu ce ati face. tinand cont ca nu ma mai intorc curand in tara!
Fundizza!big grin

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ea poate te iubeste. Dar trebuie sa intelegi ca se poate sa iti ascunda asta datorita faptului ca nu vede un viitor in relatia voastra, avand in vedere distanta.

Iubirea daca este va ramane. Insa nu poti sa ai o relatie cu cineva la distanta o viata. Are si ea nevoie sa se simta iubita, sa aiba un sprijin langa ea. Se simte singura.

Daca nu e nicio sansa sa va mutati impreuna in curand, trebuie sa intelegi de ce ea s-a indepartat de tine.

Daca aveti vreo varianta sa vina ea la tine sau sa te intorci tu in tara, mutati-va impreuna. Insa doar daca o faceti asta convinsi ca faceti ce simtiti.

Daca va urmati mintea si nu inima, veti regreta si veti ajunge la reprosuri foarte dureroase.

Gandeste-te bine. Va puteti muta impreuna in perioada imediat urmatoare? Daca nu, las-o balta.

Iubirea e una. Relatiile sunt altceva. Oricat iubeste o fata, are nevoie sa fie si iubita si astfel va intra in relatii cu altcineva chiar daca te iubeste pe tine si nu te va uita. De asta s-a indepartat de tine. Pentru ca simte nevoia sa fie iubita si tu de la distanta nu poti face asta.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ea vrea sa fii langa ea, nu la mii de km distanta. Deci, sa intelegi daca ea se va desparti de tine si va intra in relatie cu altcineva. In cazul asta, nu ai decat sa faci la fel.

| mona a răspuns:

Recucereste-o si cum relatiile nu prea rezista in timp, ori o chemi pe ea acolo ori faci tu ceva sa fi mai aproape de ea

| darrio2007 a răspuns:

Sa o uiti.

| ankappa a răspuns:

Buna Alex...
stii, daca te iubea indeajuns trecea peste, la fel cum ai facut si tu. Continua sa te iubeasca, netinand cont ca este "distanta"
e o prostie cu " relatia la distanta nu functioneaza"
intr-adevar, in ziua de azi nu mai funtioneaza din cauza ca nimeni nu mai iubeste cu adevarat.
Persoana care pleaca tot in sufletul nostru ramane, chit ca este departe, iubirea te face sa o simti aproape, in inima ta. Dimpotriva, te face sa fii mai unit de acea persoana.
Ai putea-o chema la tine, sau ai putea face vizite scurte, in vacanta, week-end (daca iti permiti ) daca nu, cauta-ti acolo una...

| aLiNtUshQa a răspuns:

Eu am fost in locul tau.Acum vara am fost nevoita sa plec peste hotare, dar doar pe o luna si oricum asta la fel a adus mult negativ in relatie.La mine a durat o perioada de timp certuri si neintelegeri insa pina la urma am depus efort ambii sa fie bine si am ramas impreuna.Acum totul e ok.Cred ca trebuie sa lupti pentru ceea la ce tii.

| myuser a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea merg, daca ai putea incearca sa o chemi pe ea sa vina la tine?