| sadsadsasadsaxaxa a întrebat:

Am nevoie de un sfat. De câteva luni, concubina mea se comportă suspect. Comportamentul ei s-a schimbat tare. Întârzie peste program, vorbește pe la telefon pe ascuns și, recent, am descoperit întâmplător în geanta ei un telefon nou de care eu nu știam și am început să-l inspectez iar mai apoi, am rămas efectiv șocat de ceea ce am văzut în mesajele ei. Mai exact, ea a avut un schimb de mesaje cu un necunoscut, în care se pare, că stabilise o întâlnire la o oră fixă, la el în mașină. Nu i-am dat de înțeles că i-am umblat în geantă așa că m-am luat după mesajele de pe noul ei telefon și mi-am luat liber de la serviciu special ca eu să o urmăresc pe concubina mea și să aflu ce are de gând să facă. Noi locuim la țară, într-un cătun undeva lângă o pădure și m-am dus personal cu scuterul și am supravegheat casa preț de câteva ore după care, am observat-o pe concubina mea cum a ieșit foarte bine aranjată din casă și a plecat spre ieșirea din sat iar eu m-am dus după ea, fără ca ea să-și dea seama că este urmărită iar apoi s-a dus pe o uliță unde este biserica de la noi din sat, am văzut o Dacie 1310 cum intră imediat iar ea s-a urcat în acea Dacie și am pornit în urmărire. Fiind noapte și ceață foarte densă, atât ea cât și cel cu care ea a plecat nu și-au dat seama că sunt urmăriți, eu stingând farurile la scuter ca să nu bată la ochi. Apoi, după 5 kilometri de satul nostru, mașina a făcut stânga înspre pădurea de lângă râul siret și acolo s-a oprit, la fel și eu. Am lăsat scuterul, am stat jumătate de oră și am băut o bere iar după asta am mers aproximativ jumătate de kilometru pe jos până când m-am apropiat de mașina respectivă și am început să aud niște sunete din habitaclu iar mai apoi, am auzit-o pe concubina mea când făcea sex cu acel individ și am ascultat timp de o oră cum ei făceau sex, dar am decis să nu intervin așa că, la scurt timp, ei au plecat, la fel și eu, nedând de înțeles că eu i-am urmărit. Ea a venit acasă și mi-a spus că a avut programare la o colegă unde și-a făcut coafura și unghiile iar acum, nu știu ce să fac. O iubesc enorm de mult și nu aș vrea ca relația noastră să ia sfârșit. Oare ar fi mai bine să o informez că știu tot ceea ce ea a făcut sau să mă prefac că nu s-a întâmplat nimic? Voi, personal, cum ați proceda dacă v-ați afla în situația mea?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu as fi acceptat niciodată sa stau în concubinaj. Cine nu vrea sa respecte poruncile Creatorului nu are nici o garanție pentru nimic, e pe cont propriu.

| ywar a răspuns:

Eu cred ca ar fi cazul sa-ti achizitionezi o semiautomata Browning A5 Composite. E mai scumpa, dar face banii. Just one shot!

| LordCristobal a răspuns:

Frate,cel mai bine e sa te desparti de ea.Si-a batut joc de tine intr-un mod foarte urat cand a ales sa te insele cu alt barbat.
E foarte umilitor ca barbat sa fii inselat de o femeie.
Asa ca da-i papucii si capul sus ca mai sunt si alte femei pe lumea asta.

| AdioTPU a răspuns:

Seamănă cu un scenariu de la Ochii din umbra. Cum as proceda eu? Hmm, i-aș aduce la cunoștință ca am aflat că mă înșeală, aș rupe orice tangenta cu ea, i-aș înapoia orice obiect personal că să nu am amintiri de la ea, aș suferi vreo săptămână, doua apoi mi-aș reface viața. Dacă aș fi bărbat așa as proceda.

| 199onur7 a răspuns:

Ba tu aolo so mor eu cu Adevărat sa mor eu amin -_- da frate tu ba omule tu cum sa stai ma o oră acolo sa vezi cum te înșeală nevastata cu ala? -_- dupăia sate pui pe scuter sa mergi acasa -_- ba tu ești sănătos ma-_-

| Lambruzau a răspuns:

Eu nu faceam stanga spre Siret.
Si nu renuntam la serviciul special.
Si mai intai pe lista ar fi ca violarea intimitatii ( sa -i cotrobai prin geanta, telefon) este infractiune, tu stii ca te poate da in judecata?

| steamrogue77 a răspuns:

Deja ti-ai dat singur raspunsul, te inseala, ori iti faci iluzii in continuare ori te desparti de ea.