| deyu001 a întrebat:

Am o intrebare in special pentru baieti:voi credeti ca intr'o relatie cel mai important este sexul? Astept cat mai multe raspunsuri si de la fete si de la baieti.Va pup:*

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Nu in mare parte are sexul o mare importanta in relatia de cuplu, parerea mea esteca intr-o relatie cea mai importanta este intelegerea ca restul vin de la sine.

16 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Nu e cel mai important lucru, dar schimba relatia foarte mult. Daca cei doi se iubesc, au luat-o pas cu pas pana atunci si hotarasc, de comun acord, sa treaca mai departe, atunci asta face foarte bine relatiei. Mi se pare ca se schimba totul in bine. Nu mai exista retineri sau rusine, parca il cunosti pe celalalt din toate punctele de vedere, dispare rusinea.

Deci nu e cel mai important, o viata sexuala sanatoasa nu poate decat sa faca bine relatiei. In plus impacarea e... delicioasa! love struck

| Ben. a răspuns:

Din umila mea perspectiva :da. daca n-ar avea ca bottom- line sexul, relatia, in cazul ca s-ar naste, ar fi ca intre doi copii:hai sa ne jucam cu masinutele si sa facem gropi in nisip. dar misticul din pupilele dilatate, gurita intredeschisa si respiratia agitata face sa vrem sa ne apropiem, sa ne simtim lipsa si sa creem relatii.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Eu consider sexul implinirea unei relatii de dragoste. Daca sexul este primordial, ramane sex si nu amor. E o mare diferenta intre ele. Inainte de a face sex cred ca trebuie sa cunosti dragoste fata de persoana respectiva si sentimentul mai trebuie sa fie si reciproc!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Multi zic ca nu sexul e important, dar atunci cand lipseste, apar conflicte

| MarYoBenucci a răspuns:

may deyu001 intr-o relatie sexul este 90% din "relatie" si 10% restul asa zic eu si asa estewinking have a good daywinking

| MarYoBenucci a răspuns:

Pant3ran3agra tongueoate ca da... dar daca fata nu vrea... pot ramane cu ea si fara sa facem sex

ii respect dorinta
laughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor du-te ma de-aici prost e ala care te crede laughing arde hormonii in tinewinking si vb din astea aici daca gagica`ta e maicuta a ce faci te autosatisfaci toata viata hai ma lesiwinking

| withoutme a răspuns:

Nu pentru toti.eu unu nu am nevoie numa de sex.degeaba te simti bine cu ea daca in viata de zi cu zi e numai tunete si fulgere, desi mas mira sa existe o asa relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De cele mai multe ori, cuplurile au la bază sexul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu cred ca in primul rind este respectul si intelegerea si apoi friki frikii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns pentru toti frustratii care afirma : " daca fata nu vrea sex, eu raman cu ea, ii respect dorinta "! EU nu cred asa ceva, astfel de relatii isi inceteaza umila existenta inainte de a incepe cu adevarat. Intr-o relatie, prin sex(sau amor cum ii zic unii) reusesti sa te cunosti cu adevarat, sa vezi pana unde poti merge cu persoana respectiva, sa ii cunosti cu adevarat personalitatea si fetele ascunse, pentru ca, nu-i asa, " in intuneric stau ascunse cele mai diabolice idei ".
Cu respect, cLimber!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea: intr-o relatie sexul e un mod de a-ti exprima sentimentele fata de persoana iubita, inseamna apropiere si intimitate maxima din toate punctele de vedere. Daca sexul devine o necesitate totul se schimba, cu timpul devine monoton si se pierde "acea magie".

Parerea meahappy
Peace to y'all

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sex...sex faci ca sa te simti bine si asta conteaza pentru cei care numa asta au in cap
nu zic ca fara e bine dar nici prea mult

| ruxxu16 a răspuns:

Parerea mea e ca sexul are o importanta la fel de mare ca si iubirea...asta daca t referai la dragoste.pentru ca una este sa faci sex si alta e sa faci dragoste... dar exact cu am zis si "mim"ceea c este pe erimul loc intr-o relatie este intelegerea si increderea. v-am pupat

| Dulcika_2019 a răspuns:

Intradevar daca exista dragoste, intelegere si respect sexul nu sta la baza.baiatul care iubeste va respecta fata pina se va decide ea.

| costyjug a răspuns:

Poate pentru tine nu dar o femeie poate sa fi perfecta daca nu e la pat cum trebuie eu nu stau cu ea asta e parerea mea