| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Va rog sa ma lamuriti si pe mine
Am facut neprotejat, dar de 6 zile iau anticonceptionale[am inteles ca dupa 7zile e protectia mai sigura] iau contraceptive ca tratament pentru ca am ambele ovare polichistice[ din cate am inteles, daca ai acest sindrom ramai insarcinata mai greu] plus ca eram la 2 zile dupa menstruatie[dar din cauza contraceptivelor am mai avut mici sangerari in aceste zile] + nu a ejaculat inauntru
Sunt slabe sanse sa raman insarcinata, nu? laughing Sunt putin speriata. fiind prima data.
Inca o intrebare: Lichidul acela preejaculator apare o singura data sau de mai multe ori?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Slabe sanse, stai linistita

| Azµre a răspuns:

Nu rămâi, stai liniștită!
Dacă vrei să numai fii speriată fă un test de sarcină.
Lichidul preejaculator apare de fiecare dată.

| Ralucax a răspuns (pentru Azµre):

Ma refer la intimpul aceluias act sexual

| Azµre a răspuns (pentru Ralucax):

Da apare de 100 de ori nu are limite.

| Ralucax a răspuns (pentru Azµre):

Ook, Merci

| Manuellllaa a răspuns:

Se recomanda, in primul rand, inceperea folosirii pastilelor anticonceptionale din prima zi a unei sangerari menstruale, sau in primele 5 zile ale unei sangerari menstruale, fiindca se considera ca in acel moment probabilitatea existentei unei sarcini este nula. Folosirea pastilelor anticonceptionale poate sa inceapa in orice moment al ciclului menstrual dar atunci nu se mai considera ca probabilitatea existentei unei sarcini este nula, fiind necesara asigurarea ca nu exista o sarcina in dezvoltare. In acelasi timp se recomanda folosirea pe o perioada de timp a unei metode de protectie suplimentare (de obicei prezervativul). Perioada de timp este de 2 sau 7 zile, in functie de tipul pastilelor anticonceptionale. Se recomanda folosirea unei protectii suplimentare fiindca este posibil ca sa fi avut loc deja o ovulatie ceea ce poate duce la aparitia unei sarcini in cazul unui act sexual neprotejat.

Daca a ejaculat si erai la ovulatie sunt sanse sa ramai, deci eu zic protejeaza-te fata mea.O sa ai de pierdut daca nu, dar daca iti doresti un bebe, esti libera.
NU VA MAI JUCATI CU SANATETEA SI VIATA VOASTRA.

SEX=PREZERVATIV.

Iar lichidul acela apare inainte de ejaculare.