| KaNfETkA a întrebat:

Am o relatie cu un baiat dar lucrurile nu stau atit de bine cum as dori eu. Cum sa fac sa ma iubeasca mai mult?

Răspuns Câştigător
| iua005 a răspuns:

Si eu am patit asa.deci el nu se implica deloc in relatie si crede*ma ca l-am suportat aproape 2 luni ca m-am saturat si i-am spus:"Auzi dragabig hug daca vrei sa mai fim preuna te rog frumos sa ma respecti"nu am mai vorbit vreo doua zile si m-a sunat. Mi-a spus asa:"Te rog frumos sa ma ierti si promit ca te voi resprecta"si suntem impreuna de un an:X:Xne iubim si nu ne mai certam.acuma depinde si de sentimentele baiatului. daca nu te iubieste nu are rost sa te stresezi ff mult. spune-i in fata fara rusine si arata-i ca si fetele au tupeu si pot fi dure

2 răspunsuri:
| Gabi_6377 a răspuns:

Daca cineva nu te iubeste cum ti-ai dori de mult, nu inseamna ca nu te iubeste.Totusi,daca simti ca ceva nu e ok, inseamna ca pe undeva e o piedica, poate ceva il opreste sa se dezvaluie, poate are si el temerile lui vizavi de tine, sau dimpotriva secrete de-ale lui.Cred ca tu iubesti mai mult in relatia asta, poate nu esti tu cea care trebuie sa faca mai mult, vb cu el si vezi daca el e multumit de tine, sau cum i-ar placea sa fii, si daca nici el nu e dispus sa-ti ofere mai mult, desi tu ii explici ca ai vrea mai multa dragoste, nu-l forta.Trebuie sa vrea si el sa te iubeasca mai mult.

| LaFee a răspuns:

Nu poti sa fortezi pe nimeni sa te iubeasca.Gandeste-te bine daca nu cumva e vina ta ca lucrurile nu merg asa cum iti doresti. Daca totusi simti ca nu se implica la fel de mult ca tine mai bine sa clarifici lucrurile intre voi.Mai bine acum decat mai tarziu!