| Suki111 a întrebat:

Bună, acum aproape 5 luni am început să vorbesc cu un băiat (din altă țara) am vorbit pe cameră, dar problema e că nu i-am văzut niciodată fața. El spune că nu e timid sau că nu e insecure, dar crede ca aspectul nu prea contează. Eu chiar sunt curioasă cum arată, dar nu vreau să-l forțez. Încă o problema este faptul ca a început sa imi placa, imi place personalitatea lui, dar pentru mine si aspectul fizic contează (una fără cealaltă nu funcționează). Ce sa fac? Nu vreau sa ma implic emoțional daca vorbesc doar cu o imagine neagră, dar in același timp nu vreau sa il rănesc

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i un escroc daca nu isi arata fata.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, poate fii un PEDOFIL!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu cred că esti deja implicată emoțional, doar că ești confuză.
Dacă nu a mințit in privința vârstei, atunci, cel mai probabil, se consideră urât, complexat (ten inchis, statură mică, prea gras, prea slab etc), și nu are de gând ca aspectul lui fizic să te indepărteze de el. Probabil e conștient că lucrurile se vor schimba in defavoarea sa. Astfel că se mulțumeste să vă ascultati vocile și să viseze, știind, in subconstientul său, că nu va putea fi mai mult de atât. Posibil că va accepta, după indelungi insistente, ca să îi cunoști si fizicul, insă e constient că acela ar putea fi finalul.

Inca ceva. Nici poză cu el, recentă, nu ti-a aratat?

| Suki111 explică (pentru floresdemayo):

Nu, am Incetat sa mai vorbim din cauza mea, nu am de gând sa il astept asa ca i-am spus chestia asta si el a inteles.

| floresdemayo a răspuns (pentru Suki111):

I-ai frânt inima! ))

Ar fi trebuit să stabiliți de la inceput care vă sunt intentiile, fără minciuni, scuze, amăgiri, ori vorbe goale, pentru a ști dacă relația se rezumă doar la o prietenie virtuală sau nu.
Poate avea nevoie doar de un confident.

| Hammurabi a răspuns:

"una fără cealaltă nu funcționează"
Să funcționeze... ce?
Ce crezi tu că ai acum? Și dacă i-ai vedea fața, ce ai putea avea? laughing

De ce nu-l întrebi cum crede el că ar putea continua "relația" voastră, dacă el nu vrea să-și arate fața? laughing

| sofisis a răspuns:

Este nu numai dubios cat si periculos. Nu exista "sunt timid" dus la o asa extrema. Ascunde ceva....si e ceva destul de grav

| Goete a răspuns:

Cu camera, dar nu i-ai vazut fata. Atunci ce i-ai vazut, scula?

| Crackman a răspuns:

Vezi sa nu fie unu ce racoleaza tipe sau un sarlatan de orice fel.
Este online nu ii vezi fata nu te complici... Nu trebuie sa fii asa credula la orice

| anonimuIl a răspuns:

Ce viață ai și cum arăți tu dacă de 5 luni discuți cu o imagine neagră?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e timid, ori însurat, ori psihopat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, știu cu ce sa te ajut:
Ieși în oraș și căutați un iubit, nu știi cu ce persoana ai de aface, nu știi cine e el și nu îl știi la fața, poate fi un Pedofil cum a spus și Violeta2022 sau un alt om rău, nu trebuie să îți întâlnești iubirea in intermediul on-line, trebuie sa te întâlnești cu cineva de treabă și totul va fi bine, discuți cu o imagine neagra, doar atât, ieși în oraș și găsește o persoana care sa te înțeleagă din priviri și să îți fie draga. Sper că te-am ajutat happy

| Together a răspuns:

Asigura-l ca nu conteaza nici pentru tine si ca il accepti oricum ar arata. Dupa aia daca esti dezamagita il poti baga in friend zone.

| Ether a răspuns:

Fa-ti curaj si cauta pe cineva din anturajul tau. Daca tot e online, macar din localitatea ta. Te-ai indragostit de niste texte care cel mai probabil iti spun cam ce vrei sa auzi. Probabil isi va arata si fata, dar e mai mult decat evident ca exista sanse enorme sa o patesti urat de tot daca va vedeti sau mergi la el. In media vezi povesti frumoase cu 2 straini care s-au cunoscut la distanta, dar cauta si persoanele alea enorm de multe care au fost traficate in diferite scopuri.

| leopessi a răspuns:

0,8 neindoita