| Problemkolegproblem a întrebat:

Buna, acum cateva zile m-am jucat cu iubita mea si ea e virgina si nu vrea sa întreținem relatii sexuale inca dar in schimb eu am frecat varful penisului de pasarica, intrebarea mea e poate sa ramana gravida daca e la ovulatie daca am avut putina sperma pe vârf? Eu nu cred, in schimb sigur am avut lichid preejaculator, el cum e? Poate sa apara o sarcina din cauza lui? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Există o posibilitate mică ca să rămână însărcinată dacă a avut loc contact sexual neprotejat, chiar dacă te-ai jucat doar cu varful penisului și nu a avut loc penetrare completă.

Lichidul preejaculator poate conține spermatozoizi, iar acest lucru poate duce la o sarcină.
Este important să înțelegi că fiecare ciclu menstrual este diferit și ovulația poate avea loc în orice moment al ciclului menstrual, nu doar în timpul perioadei fertile.

Dar daca nu ai "intrat" nici un pic in vaginul ei, atunci sansele sunt nule.

Sarcina se formeaza la intalnirea dintre spermatozoidul tau si al ei ovul.

6 răspunsuri:
| just4ubr2015 a răspuns:

Ai lasat-o gravida felicitari vei fi tatic

| Adelin0114 a răspuns:

1-pana la urma ce ai avut pe vârful penisului lichid preejaculator sau spermă?
2 dacă te-ai jucat în zona vaginului poate rămâne și de la acel lichid dacă înainte cu cu ceva timp ai te-ai masturbat singur adică spermă rămâne pe acel canal câteva ore bune și cu eliminarea acelui lichid preejaculator a iesit și spermă... poate rămâne gravida și dacă este virgină este mica probabilitatea dacă nu ai introdus-o înăuntru dar totuși se poate mai bine ia o pastila pentru a 2 zi sa fi sigur

| Problemkolegproblem explică (pentru Adelin0114):

Am avut lichid preejaculator, si nu nu m.am masturbat inainte, multumesc!

| Adelin0114 a răspuns (pentru Problemkolegproblem):

Atunci este o foarte mica probabilitate sa rămână însărcinată deci nu te îngrijora

| Anonimus24061 a răspuns:

Nu cred, cel mai probabil daca ea este virgina este mai greu sa fie insarcinata dar daca nu sunteti siguri atunci putesti lua un test de sarcina