| dianadiana123456 a întrebat:

Acum ceva timp prietenul meu mi-a bagat in vagin capul penisului, dar l-a ținut foarte putin și nu l-a împins mult. Pe capul penisului avea câteva urme albe și eu l-am intrebat ce sunt și a zis ca e sperma întărită. Săptămâna trecută am avut vreo 3 scurgerari de sânge, iar acum mi-a întârziat ciclul. Credeți ca ești posibil sa rămân însărcinată? El spune ca nu pentru ca trebuia sa bage capul de tot și sa își dea drumul, nu e suficient dacă a bagat doar capul. M-au speriat foarte tare acele scurgeri de sânge...

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dienuta. Ca barbat iti zic. Sperma nu ramane pete albe pe penis. Sperma este translucida dupa 10 minute de la ejaculare si lichida ca apa pe urma cand se usuca se formeaza o ca o crusta transparenta. Sperma cand se usuca este galben transparent. Cred ca baietasul tau mai degraba avea o infectie ceva. Iti recomanda sa mergi de urgenta la un medic ginecolog. Cu cat astepti mai mult cu atat este mai grav. Nu vreau sa te sperii, dar de la o infectie intravaginala poti sa ajungi sa nu mai faci copii niciodata. Si pe viitor ca un mic sfat: intotdeauna spalati-va zonele intime. Niciodata sex, dragoste, etc nespalati.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un control ginecologic, pentru ca sangerarile intre menstre nu sunt normale.
Cat priveste lipsa menstrei, este posibil, pentru ca ai avut sex neprotejat, chiar si daca nu a ejaculat in tine, dar a avut sperma pe teava, care s-a scurs in vagin, imediat cum l-a introdus, chiar si 1 cm.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Si nu uita sa mergi la ginecolog, pentru un control amanuntit.

| dianadiana123456 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut sex neprotejat. A introdus foarte putin in mine și nu a curs nimic in vagin pentru ca nu făcuse de ceva timp laba.

| dianadiana123456 explică (pentru Violleta2022):

Iar acea sperma uscata arată ca niște firimituri, nu era lichid.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dianadiana123456):

Ma socheaza ceea ce aud!
Cum naiba vine la tine sa aiba sex, cu penisul nespalat?
Nu are nici macar bun simt sa se spele pe penis dupa ce se masturbeaza?
Cum de avea sperma uscata pe penis?
Sunt cateva posibile raspunsuri, daca: s-a masturbat inainte sa vina la tine, ori a avut sex cu putina vreme in urma, ori are blenoragie (o boala cu transmitere sexuala).

| Violleta2022 a răspuns (pentru dianadiana123456):

"acum 17 minute | dianadiana123456 explică (pentru AnnaBlandiana):
Nu am avut sex neprotejat. A introdus foarte putin in mine și nu a curs nimic in vagin pentru ca nu făcuse de ceva timp laba".

Conform celor spuse de tine mai sus: ai avut sex cu penetrare, chiar daca a fost introdus f putin, nemaifiind virgina acum, Cum penisul era murdar de sperma, cel mai probabil avea sperma neejaculata si pe teava, care s-a scurs in vaginul tau, imediat cum l-a introdus, chiar si "putin".
Cu 2 saptamani in urma erai in perioada ferila, deci, cel mai probabil ai pus-o de o sarcina.
Sa sperma ca totusi nu s-a intamplat asta... dar daca apar modificari la nivel vaginal, fugi urgent la medic, sa nu fii contaminata cu vreo boala sexuala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prietenul tau e nespalat. Denumirea din popor a acelor puncte, este "branza", apare dupa cateva zile bune de igiena 0 in zona aia.
Nu ramai insarcinata dintr-atat, dar poti lua de toate de la 'frumuselul' tau, mai ales daca le arata branzica si altora, la fel de curatele ca si el.

| Teo29 a răspuns:

Alta data, prezervative sa ai pe langa tine...nu lasa ca joaca lui sa te lase gravida, chiar si lichidul pre-ejaculator te poate lasa gravida....mare atentie iar daca esti gravida, pastreaza sarcina, asumati-o!

https://www.youtube.com/watch?v=kBDkF2JUllY&t=20s