| 123456789010 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor. Acum ceva timp am inceput sa vorbesc cu un baiat. El vorbea frumos cu mine cateva zile, iar apoi se indeparta de mine si nu mai avea chef. Dupa care nu mai vorbeam 2 saptamani si apoi venea din nou si vorbea frumos si era super dragut. El e din alt oras si eram bif insa acum iar s-a intmdepartat de mine si nu stiu de ce. Nici nu stiu de ce sunt asa de suparata pentru ca nu il plac. Sau poate nu sunt constienta ca il plac. Aveam o relatie de lrietenie foarte stransa adica imi spunea: te iub tare si eu ii spuneam: ce dragut si eu pe tine. Si imi facea multe complimente. Insa sunt foarte confuza. Va rog sa ma ajutati am doua prietene si incearca sa ma ajute insa nu simt ca ele ma inteleg pe deplin...

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Daca e din alt oras la ce o mai lalai? laughing
Las-o balta, nici nu-si are rostul, crede-ma.
Nu va puteti vedea, nu puteti avea o relatia normala.
Cel mai ok e sa te indepartezi de el, sa nu-i mai raspunzi.
Te-ai obisnuit cu el, cu vorbele lui dulci.
El probabil isi incearca norocul cu fete din orasul lui, iar cand ramane singur apeleaza la tine.
Daca iti place sa fi roata de rezerva, da-i bice.
Nu inteleg, de ce sa fii cu un baiat bff?

| ychigo a răspuns:

Intr-o relatie de prietenie acel "te iubesc" tinde sa se duca intr-o zona sensibila, acele cuvinte le poti folosi cand simti cu adevarat ca iubesti acea persoana careia ii spui. Din moment ce i-ai raspuns : " ce dragut da si eu pe tine" fara sa-l convingi asta poate fi motivul pentru care azi nu mai vorbiti.

| LawlietL886 a răspuns:

El câți ani are? Să știu cum să răspund.