| Bhay_Issabell_1986 a întrebat:

Buna,am o problema mai dificila si as vrea sa ma ajutati.Am fost cu un baiat 2 luni, dar ne certam din ce in ce mai des si de multe ori am vrut sa punem punct.Recent i-am cunoscut fratele(el fiind mai mic ca el).Am inceput sa avem o relatie ascunsa.Nu-l cunosc de multa vreme, dar vreau sa spun ca ma simt de parca il cunosc de-o viata.Nu stiu cum as putea sa-i spun fostului ca sunt intr-o relatie cu fratele lui.[Dau funda:*]

13 răspunsuri:
| DenisaAbdn a răspuns:

Esti sigura ca fostul prieten nu stie de relatia ta cu fratele lui? Esti convinsa ca nu se amuza ambii pe seama ta?

| neutrino a răspuns:

In primul rand trebuie sa afli daca are familie mare, pentru a sti ce ai de facut in viitor. Fostul e fost, nu mai ai treaba cu el. Acum pisica ai aruncat-o la cei doi frati. Daca sunt destepti, te impart frateste.

| Bhay_Issabell_1986 explică (pentru neutrino):

Fostul este fratele actualului.(fostul mi-a propus sa ne impacam).Ei sunt 2 frati atat. Si nu prea stiu cum sa vorbesc cu fostul sa-i explic ca eu cu fartele lui suntem impreuna.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu lasa teama sa te doboare! Ridica capul in sus si infrunta toate obstacolele!(asta insemnand sa nu iti fie frica si sa ii psui pur si simplu, daca tie iti place de fratele lui ce vina ai tu? plus ca oricum nu trebuie neaparat sa ii spui, adica e fostul de ce trebuie sa stie inca de viata ta?)
O seara buna!

| Bhay_Issabell_1986 explică (pentru Anonima264):

Problema e ca el s-ar supara pe fratele lui daca ar afla ca este cu mine [Fostul inca vrea sa fim impreuna] nu stiu cum as putea sa-i spun impreuna am hotarat sa tinem secret... dar tot va trebui sa-i spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ca e incurcata rau, belea mare draga Issabell, se spune ca ce face omul cu mana lui este sfant, de spus o sa-i spui tu dar nu te-ai gandit ca o sa bagi cearta intre ei? Eu zic sa te mai gandesti bine, daca continui aceasta relatie sau daca nu, gandeste-te ca ei sunt frati, acum se cearta maine se impaca iar tu nu o sa fi vazuta cu ochi buni de nimeni

| Bhay_Issabell_1986 explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit si nu am vrut sa ma bag in relatia lor.(am frate/sora si stiu cum e).Dar iubitul mi-a spus ca o sa vorbeasca cu el si o sa inteleaga, dar nu stiu cum as putea sa-i spun, stiu foarte bine ca se va supara(il cunosc destul de bine) si nu vreau sa intervin negatil in relatia lor.

| chazz a răspuns:

Sincer mi se pare o situatie dificila si urata..si relatia ta ascunsa cu baiatul acesta este un jegos!

| Bhay_Issabell_1986 explică (pentru chazz):

Nu stiu daca cineva a fost vreodata in situatia mea, este dificil.Eu il iubesc pe actualul iubit(fartele fostului) si i-am propus sa ne despartim ca sa nu existe certuri si discutii cu fartele lui, dar el nu a fost de aceeasi parere, a spus ca daca ne iubim, el va intele, dar nu e asa. happy

| chazz a răspuns (pentru Bhay_Issabell_1986):

Nu am nimic impotriva ta dar fratelui lui da dovada de un caracter jalnic, e cum lar trada.in fine este viata si ai grija de tine! numai bine!

| Crisss22 a răspuns:

Pai daca fostul nu mai tine la tine nu are de ce sa fie gelos sau etc. Dar daca te referi ca se va supara pe fratele sau nu prea are de ce daca voi doi va iubiti si vreti sa fiti impreuna nu prea are ce obiecta deoarece poate pentru ca cu el nu ti'a mers dar poate cu fratele sau iti va merge. pentru ca este altfel.

| Bhay_Issabell_1986 explică (pentru Crisss22):

Fostul inca vrea sa ne impacam mi-a propus asta ieri.(Cu actualul) ne iubim foarte mult si chiar nu putem sa-i punem punct, dar daca afla fratele lui s-ar supara foarte tare pe el

| Bhay_Issabell_1986 explică:

Astept pareri, am mare nevoie de opiniile voastre :*