| Gipsy a întrebat:

Buna!

Din cate am inteles, la primul act sexual al fetei, la >dezvirginare:", ca sa nu fie o durere foarte mare trebuie sa existe preludiu. Ce este "preludiul"?

Si mai am o intrebare. Atunci cand sunt cu prietenul meu si ne sarutam pasional, sau cand ma saruta pe gat... Simt ca sunt umeda. acolo jos. Stiti voi.
Dar daca de la asta ajungem sa facem dragoste si el pune mana, vede sau simte ca sunt uda acolo nu o sa spuna nimic? sad

Multumesc de raspunsuri. Funda

5 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

CRed ca ai o varsta mica, in primul rand big grin
Deci. preludiul trebuie sa existe mereu. Si esti uda acolo pentru ca te exciti si este normalwinking

| sagetator a răspuns:

Foarte faina intrebarea. sa o luam cu inceputul :
--preludiul--Odata ce au hotarat sa faca sex, barbatii se urca in pat si intra urgent in actiune. Mintea li se goleste, isi saruta si mangaie putin partenera, ajungand, iute ca focul, la locul care ii intereseaza.(parerea asta o aveti voi despre noi,dar nu e asa pentru ca adoram sa va ducem pe culmea placerii, sa va facem sa o luati razna si apoi ajungem acolo,dar sa nu uitati si voi sa faceti acelasi lucru). Preludiul e ca o masa cu cinci feluri de mancare. Rasfata-te, gusta un pic din fiecare. Dar nu manca prea reede. Mai ia o pauza, mai „imbuca" ceva. Puteti incerca si ceva „fast-food", dar sa nu va saturati. Daca vreti o partida de sex de calitate, preludiul este esential pentru femei. Preludiul este ca un joc in care oferi, primesti si seduci. ce frumos,nu? aaa,inca ceva: masajul este bine venit intr-un astfel de moment. intelegi,nu? dezmierdare, atingere, saruturi...
--umeda jos-- buna asta. stai linistita. e normal sa fi umeda jos. inseamna ca esti sanatoasa. nu o sa se supere, logik. dar nici tu sa nu te superi sau sa ii arati ca iti displace cand se umezeste si te umezeste, la randul lui, pe tine. asta se numeste " circuitul dragostei". sper ca te-am ajutat!

| candygirl a răspuns:

Preludiul sunt sarutarile si mangaierile de dinainte de sex. cand esti uda, inseamna ca esti excitata. e foarte normal si el, daca are putina experienta, stie despre ce e vorba laughing. in timpul preludiului te uzi si atunci intra mai usor si nu te doare tarehee hee.

| alexandru04 a răspuns:

Auzi.este foare normal sa fii umeda.
iar preludiu inseamna sa va sarutati exact cum ai si spus mai sus pentru a fi umeda sa fie actu' sexual cat de ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preludiu este rasaritul si incalzitul soarelui pina se deschide bine floarea.