| eretgew a întrebat:

Bună, fetelor. Ați fi de acord ca iubitul vostru să doneze o mostră de lichid seminal unei femei, pentru ca femeia respectivă să rămână însărcinată prin inseminare in vitro, dacă partenerul ei ar fi infertil?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fertilizarea ''in vitro'' se efectueaza cu sperma prelucrata in laborator, depozitata intr-o asa numita ''banca de sperma'', cu precizarea ca sperma provine de la donatori anonimi. Inseminarea in vitro este reglementata si se realizeaza dupa procedee standardizate. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Da, dar as prefera sa o faca intr o clinica de inseminare care pastreaza anonimatul donatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu as fi de acord happy Nu mi-ar placea ideea ca iubitul meu are un copil prin lumea asta, de care nu se ocupa ( nu isi ia responsabilitatea) si plus de asta la un moment dat copilul poate sa il caute si iar nu mi-ar placea

| ShamelessQboy a răspuns:

Eu am ajutat un cuplu, nemti, cu înseminare naturală pentru că băiatul era infertil!
Chiar ma gandesc uneori la copil, dar nu vreau sa-i deranjez!

| MissMoon a răspuns:

Nu as fi de acord.Probabil pe moment mi s ar părea o idee Ok dar mai târziu s ar putea sa devină un impediment in relația mea. Poate mai târziu iubitul tău va dori sa cunoască copilul sau peste ani copilul sa îl cunoască pe el.Este o decizie importantă nu trebuie luată in pripa!

| sara29 a răspuns:

Da, atâta timp cât nu o face intr-un mod natural, adică sa se **** cu acea femeie.