| anonim_4396 a întrebat:

In septembrie implinesc 15 ani si nu am avut niciodata un iubit si nu am avut parte de primul meu sarut. Eu nu ma consider frumoasa, dar draguta sunt. Adica sunt fete mult imi urate decat mine. Poate ii faptul ca sunt mai slabuta? Nu stiu de ce nicun baiat nu-i place de mine. Sau ii e rusine sa-mi spuna. Nu stiu ce sa fac. Vreau si eu sa vad cum e sa fii indragostita, cum e sa te saruti, cum e sa iubesti, sa strangi un baiat in brate si sa ii spui ca il iubesti. E ceva foarte frumos. Imi puteti da niste sfaturi? Aaa, am uitat sa spun ca eu sunt cam timida si cam asezata la locul meu. Nu pot sa las la poza unui baiat comentariu de genul: "Frumosule :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:X:X:X:X:X:X:X:X:X" sau am mai vazut: "Ce sexy esti! :X:X:X". Nu e genul meu. Vreau ceva sfaturi cum sa ma aproprii de un baiat si ce sa fac. Merci oricum! :*

17 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Trebuie sa scapi de timididate si sa incerci sa stai in preajma baietilor mai mult, daca vrei sa vb pe subiect intra pe idul eurynomus3free

| Purec a răspuns:

Daca ai alsa astfel de comentarii, eu unul nu te-as prea baga in seama. Te-as considera daca nu panarama, macar ciudata si as sta departe de tine. Deci comentarii de genul nu te ajuta cu nimic happy Ca esti slabuta nu vad care e problema, nu am vazut inca un baiat sa caute vreo grasa? Frumoasa pun pariu ca esti, dar totul tine de atitudine. Daca stai in casa si nu prea comuni cu baieti nu va veni niciunul la tine acasa happy Daca vrei intr-adevar sa ai un iubit, pune ochii pe unul si comunica cu el. Comunicarea e cheia intotdeauna.

| quest_6999 a răspuns:

Stai calma iti vei intalni si tu baiatul visurilor tale, ai 15 ani si tu te plangi ca nu ai prieten?laughing iesi in parc cu prietenele tale, colege etc, incearca sa te distrezi cat mai mult :p si cu timpul vei da si peste "romeo" :p.Mult noroc in dragoste si capu sus ca il vei gasi!

| Dany20 a răspuns:

,,...nu sunt frumoasa da sunt draguta..." NU ASA!,, SUNT CEA MAI FRUMOASA CEA MAI TARE SI BAIETII SUNT MORTI DUPA MINE" Cu mentalitatea asta trebuie sa pasesti big grin Daca erai baiat ti-as fi spus sa te duci la agatat, dar daca esti fata te sfatuiesc sa fi mai deschisa, poate baietii te curteaza si nu-ti dai seama. Sau daca chiar iti place de cineva, fa tu primul pas daca el e prea fraier sa ia initiativa, si daca si el te place o sa-ti raspunda.,, Poate e faptul ca sunt mai slabuta" Ca fapt divers, sunt multi baieti (inclusiv eu) carora le plac fetele mai slabute, nu te simti complexata de asta sau de oricare alt defect care il ai sau crezi ca il ai.

| neutrino a răspuns:

Stai linistita. Cand va sosi vremea suna clopotelul. Nu-ti fie teama ca nu scapi.

| Azµre a răspuns:

Cele mai frumoase fete sunt acelea care ele când se privesc în oglindă spun că nu sunt frumoase. La 15 ani ai putea să-ți faci un prieten cum spui tu să vă sărutați să vă luați în brațe este foarte ok. Dar să nu faci prostia să începi relații intime cu el, nu o sa fie nici primul nici ultimul gândeștete.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Pe lumea asta există tot felul de oameni...și există cineva pentru fiecare.

| MetalForever a răspuns:

Nu.Fii tu insuti.Niciodata nu te schimba pentru un baiat.Asculta-ma.Fosta mea prietena s-a apucat de fumat pentru ca cica ma iubea, si eu pe atunci fumam(m-am lasat de vreo luna). Doar fii tu insuti.Nici eu nu sunt frumos.Dar fiind EU, fetele ma plac.

| Eleenaa a răspuns:

Buna Deni! Faptul ca esti mai slabuta nu e neaparat un dezavantaj. Si ceea ce te trage in jos este timiditate. Incearca, sa intri in discutii cu baietii pe care ii simpatizezi, dar nu trebuie sa faci mari eforturi gen " vai trebuie sa fiu fitoasa, ca lui ii plac fitoasele", trebuie sa fi tu insasi. Pentru ca daca cineva te place, te place asa cum esti. Iesi cu fetele, nu sta in casa, ca nu vine nici un baiat la tine la usa sa te intrebe daca vrei sa fi iubita lui. Poti incerca de exemplu o conversatie pe mess cu un baiat, in care sa il intrebi de pasiunile lui, de ceea ce ii place. Sper ca te'am ajutat! Pa-pa

| lulus9695 a răspuns:

Eu am 16 ani sunt fata si cand am intrat in clasa a 9a un baiat la prima vedere inofensiv s-a indragostit de mine peste 2 luni de la inceperea scolii mie nu prea imi placea de el atunci ...nu mai avusesem nici un prieten pana atunci si nu mai sarutasem asa ca m-am gandit sa ii dau o sansa ....deci stai linistita niciodata nu stii cand poate aparea fat frumos doar trebuie sa ai rabdare si sa nu te arunci cu capul inainte

| Deni0919 a răspuns (pentru lulus9695):

Cred ca sunt in aceiasi situatie. Acum intru intr-a 9 si un baiat m-a gasit pe lista colegilor lui si m-a cautat pe facebook. De atunci tot vorbim. Dar am emotii Daca nu o sa-i placa de mine cand o sa ma vada in realitate? worried El e simpatic. Pana si mama a zis ca-i frumos. laughing

| xXMICROVOLTSXx a răspuns:

Un sfat! Uite nici eu nu ma consider frumos dar fetele ma plac si ma cred cel mai tare! SI eu am fost in situatia ta si mim facut o schimbare de comprtamene total, incearca sa fi stilul biatului cu care crezi ca vrei sa fii!

| eatpraylove a răspuns (pentru xXMICROVOLTSXx):

Sincer nu sunt de acord, nu trebuie sa schimbi cine esti doar de dragul unui baiat, oricum ai timp sa te indragostesti sa te saruti si sa faci toate nebuniile pe care ti le doresti, ai doar 15 ani, a si btw iubire, dragoste nu prea gasesti la o varsta asa de frageda sper ca te-am ajutat

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru xXMICROVOLTSXx):

Salut... ce schimbare de comportament ai facut

Sunt foarte curios sau ai facut schimbare de garderoba tiai luat haine din astea scumpe sau ai facut o schimbare de comportament revino cu com mz

| xXMICROVOLTSXx a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Incearca sa porti doar tricourii nu uniforme de rahat cat stai in clasa si parul sa nu fiie foarte lasat pe cap (putin ridicat) si daca va place unu de altu nu fa nici o schimbara DACA NU te place esti liber sa te schimbi in genul ei! happy

| xXMICROVOLTSXx a răspuns:

Nai inteles!

| Anna987123 a răspuns:

Nu trebuie sa lasi neaparat comentarii de genul ala.da-i like la 2-3 poze..si daca iti da si el ii poti scrie pe chat ca ii multumesti pentru like.Sau pur si simplu in viata reala, te poti imprieteni cu un baiat si sa vorbiti mai mult si asa poate o sa ii placa de tine si o sa iti spuna el.Succes!happy