| anonim_4396 a întrebat:

BUna. ma impac bine cu un baiat. Vorbim pe facebook, suntem prieteni buni.dar cind ne vedem la scoala nu prea e vorbareti. E rusinos! Faza e ca m-am indragostit de el, si stiu ca si lui ii place de mine. CE sa fac ca sai plac mai mult..si sa fim impreuna"? VA rog mult ajutati-ma. El e foarte rusinos.
Apropo la mine a inceput scoala de vreo 5 zile!

9 răspunsuri:
| Zaid a răspuns:

Buna. pai cand e singur si nu sunt ceilalti colegi in preajma mergi langa el, vorbeste-i. Daca nu i-a el initiativa fa-o tu.Intreaba-l ce face mai pe seara, poate iesiti pe afara, la o plimbare, etc.

| Florian_Pavel_1992 a răspuns:

Sigur sunteti minori.hmm,nu-i bai, suntem in romanica.scoate-l la o bere. fie 2! si apoi o sa-ti vorbeasca de ai sa te saturi de vocea lui. Iar odata cu impusul asta, o sa-i treaca "rusinea" si alte chestii si o sa va apropiati unul de altu...parerea mea.o vorba buna din popor spune asa: Adevarul se afla intre prima si a 40-a bere...

| Lady2012 a răspuns (pentru Florian_Pavel_1992):

Eu am 16 si el. 18! Eu incer sa gasesc mereu teme de discuti. insa el e rusinos. foarte rusinos! SI nu pot sa-l scot la o bere. pentru ca ttraim departe unu de altu! NUma la scoala cit ne vedem!

| Florian_Pavel_1992 a răspuns (pentru Lady2012):

Pai, vineri dupa scoala... presupun ca nu se grabeste nimeni acasa.O intalnire ar fi perfecta! Nu trebuie un manual de instructiuni ca sa-l scoti la o intalnire, pur si simplu ia-l de o mana si spune-i daca e dispus sa ramana dupa program. Daca intr-adevar te place nu o sa te refuze.
Hai ma nu va mai ascundeti atata, fi tu cea impunatoare si totul se rezolva...Ce vreme frumoasa am prins si eu prin liceu. eh ce a mai trecut timpul

| Lady2012 a răspuns (pentru Florian_Pavel_1992):

Oh,teaman ca nu pot vinerea!
Si nici in alta zi. pentru ca el se duce cu autobuzu scoli. si nu poate sa ramina dupa ore!
E foarte dificila situatia.
Nici nu stiu ce sa fac sad

| marilus a răspuns:

Propune-i intilnire
asa fac si eu cind un baiat ii rusinos nu il pierde fiindca ar putea sa til fure alta bafta

| Lady2012 a răspuns (pentru marilus):

Cum sai propus intilnire? Mii oarecum.
Baiatul trebuie sa faca asta!

| marilus a răspuns (pentru Lady2012):

Petrece mai mult timp in jurul lui .....lasal sa vada cit de atragatoare esti

| marilus a răspuns:

Incearca sai ei un lucru deal lui...nu il da pina no sa spuie te rog frumos sau macar sa vb ceva cu tine.incearca sa fii mereu pin apropiarea lui si poate o sa-ti mearga