| BaciuGheorgheCristian a întrebat:

Buna,sunt gay si nu pot accepta asta.Nu stiu cum ar trebuie sa procedez ca sa le spun prieteniilor, familiei voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Toata lumea are dreptul la fericire!
Daca tu te simti bine in felul asta nu ar trebui sa existe persoane care sa te judece!
Esti unic in felul tau, conteaza doar ca tu sa fii fericit!
Cat despre altii, pana la urma vor se vor familiariza cu ideea dar totusi este viata ta, si tu decizi cum vrei s-o traiesti!

| BaciuGheorgheCristian explică (pentru Ofiintă):

Multumesc cuvintele tale m-au facut sa inteleg ceva ce pana acum nu intelegem big grin

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intai de toate cauta sa te accepti tu pe tine. Apoi, cand esti mai hotarat si multumit de cum esti, vorbesti si cu altii.

| neutrino a răspuns:

Nu te poti ascunde toata viata, asa ca fa urgent o sedinta cu familia.

| Azµre a răspuns:

Numai fii gay, e simplu. Îți plac femeile nu ești gay! Vrei să vezi o păsărică sau un cur de femeie nu ești gay ce o fi atât de complicat!

| h3r a răspuns:

Nu există nu pot accepta că sunt gay. Ci ești pentru că tu vrei.
Și așa, nu ești.

| Oana92 a răspuns:

Mergi la psiholog ca sa vezi care e cauza: poate fi o trauma, o manifestare a nevoii de a fi in centrul atentiei, o chestie trecatoare datorata varstei sau poate asa esti tu. Oricum ideea e ca tu trebuie sa accepti acest lucru inainte sa le spui tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinucide-te.

Răspuns utilizator avertizat
| xSkrillex a răspuns:

Incearca sa te lasi de obsesia asta... puneti in gand ca nu mai vrei sa faci asa ceva si gata; parerea mea e sa te lasi de asa ceva ca e mare pacat in fata lui Dumnezeu si daca afla lumea iti scot vorbe si altele; succes

| ParaschivM a răspuns:

Buna.Deocamdata nu spune nimanui deoarece nu te vor intelege ci vor reactiona urat... si vor rade ...asteapta poate e o nebunie si ii va trece.Bafta si mult succes!