| love96 a întrebat:

Acum 2 luni am început o relație cu un fost profesor etc. Chiar daca sunt intr-o relație cu el încă ies cu prietenii mei fara el. Aici e problema cu unul din prietenii mei. De fiecare data cand bem peste măsura începem sa ne sărutam (doar atât) chiar daca si el are prietena si eu prieten. Niciodată nu am vorbit despre asta si câteva zile dupa nu prea vorbim iar dupa e ca si cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Nu stiu ce sa fac... Ma tot gândesc sa fiu sinceră cu iubitul meu si sa imi asum consecințele chiar daca poate fi sfârșitul relației noastre. Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| CristinaMiladinca a răspuns:

Chiar daca poate va parea duplicitar, eu iti sugerez ca inainte sa porti o discutie cu iubitul ta, sa incerci sa lamuresti lucrurile cu "amorezul de ocazie". Chiar daca suna absurd, betia si amnezia nu sunt sinonime. Mai mult ca sigur isi aminteste ce a facut. De ce nu ti-a spus inca nimic? E intrebarea care ar trebui sa te preocupe. Ai doua varianr : fie vrea doar sa profite putin, folosind bautura drept scuza; fie nu stie cum sa abordeze situatia. Inainte sa faci un pas decisiv, ar fi bine sa stii si ce e in mintea prietenului tau atunci cand te saruta, chiar daca stie ca amandoi sunteti implicati in alte relatii.

| love96 explică (pentru CristinaMiladinca):

Nu stiu daca vrea sa profite pentru ca suntem cei mai buni prieteni de mai bine de 3 ani si mereu încearcă sa ma protejeze. Probabil crede ca e o greșeala si vrea sa uite sau ca eu nu imi amintesc pentru ca nici eu nu am încercat sa vorbesc asta cu el chiar daca s-a întâmplat de mai multe ori.

11 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îi strici imaginea profului.
Renunţă la el şi rămâi cu "amicul", dacă ţie îţi convine situaţia.
Nu îl meriţi pe profesoraş, lasă-l cuiva care ştie să-l aprecieze.

| FemeiaPisică a răspuns:

Spune-i adevărul, nu cred că ți-ar plăcea ca iubitul tău să îți ascundă ceva.

| Mayar a răspuns:

De ce mosu te saruti cu altul?! Asa usoara esti? Deloc te lingi? Dezgustator!
Trebuie sa ii spui iubitului ce hram porti! Mai ales ca asteapt seriozitate de la tine si tu numa serioasa nu esti.
Crapi daca nu te lingi cu ala?! Asa cv... :-W

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Tu esti esti o domnisoara morala, imi place.

| LoveSleep a răspuns:

Cea mai frumoasa priveliște din lume e sa vezi o fata vomitând în toaleta clubului.

Legat de intrebare...eu zic sa fii sincera cu iubitul tău. Totusi, indicat ar fi sa-i spui totul atunci cand ești beată, pentru mai mult curaj. Și poate îți vine sa-l saruți și pe el și s-a rezolvat problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i papucii si nu-ti asuma nimic. Dupa care nu te mai saruta nici nu respectivul prieten. Daca il placi, cere-i sa faca acelasi lucru si sa-si paraseasca prietena. Daca nu il placi, gaseste-ti unul nou PE CARE SA NU-L MAI INSELI. Ce faci acum se va intoarce impotriva ta, te vei simti din ce in ce mai prost fata de toata lumea si vei fi incercata constant de sentimente de vinovatie. Pune capat la tot si fa ordine in viata ta, in acest moment complici lucrurile fara rost.

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu trebuie sa bei peste masura daca esti asa cum cred eu. De ce faci asta? Si daca ai prieten de ce iesi in oras fara el? Doar cu ceilalti?
Sa face-ti o prostie(Sex neprotejat) daca va saruta-ti deja fara motiv doar din cauza unei bauturi.
Cred ca e cam anormal asa ceva si ma innebunesc cind aud chestii de genul.

Daca ai prieten, foloseste-ti timpul cu el daca vrei sa fii sincera. Nu mai iesi in oras cu ceilalti daca faci asemenia lucruri.

Sper ca te-am ajuat cu ceva. pa.

| love96 explică (pentru L1feDRAIN):

Dupa părerea ta ar trebui sa stau legată de iubitul meu fara sa am alți prieteni. Pentru mine e ceva normal sa ies cu prietenii mei mai ales ca părinții noștri sunt prieteni. Si nu a spus nimeni nimic legat de sex...

| L1feDRAIN a răspuns (pentru love96):

Asa am inteles eu. si nu am zis ca trebuie sa fii legata de iubitul tau, si daca prietenii tai sunt "cum trebuie" atunci fa un singur lucru:

Abtine-te sa bei. (Poate doar asa trebuia sa raspund si avea-i sa intelegi tot.)
Dar daca nu e de la bautura...nu mai am idei. E ca si cum tu esti de acord sa te saruti cu el cind are el ocazia, fara sa va iubiti. (asta e normal? )

| CuieMoco a răspuns:

Ce sa zic... esti o usuratica. Respect!