| Anonymus9734678 a întrebat:

Am 12 ani si imi place de o fata din clasa 1.
Pe atunci, am avut curajul sa ii spun ca o plac, si ea ma placea.
In clasa a 4-a, am intrebat de cine ii place, si a spus ca de si eu sunt de treaba, dar ii place de altcineva. Intre timp a inceput sa il urasca, pe acel baiat.
Noi suntem bff.
Eu vreau sa o sarut, dar nu prea am curaj.
Si intrebarea mea este, ce ar trebui sa ii spun, unde ar fi locul potrivit?
Si mai am o intrebare : este vreo problema daca ea este mai inalta decat mine cu vreo 2-3 cm?

P:S: nu vreau raspunsuri gen : eu la varsta ta ma jucam cu papusile, sau ca va veni momentul potrivit!

Răspuns Câştigător
| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Deadvoice, el are 12 ani si ii place de aceasta fata de cand era clasa 1. Acum eu consider ca trebuie sa pui niste lucruri in balanta. Trebuie sa constientizezi ca daca ii vei spune ca o placi iar ea nu te place, asta ar putea sa va afecteze relatia de prietenie. Dar nu te descuraja, tot raul spre bine. Exista si cazul in care ea te place. Ar trebui sa ii spui intr-un loc unde sunteti doar voi doi si sa o saruti pe obraz dupa aceea

8 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Ceva nu se leagă... ai 12 ani și-ți place de o fată de clasa întâi, deci de 7-8 ani... iar ea este mai înaltă cu 2-3 cm?!
Frustrant căci nu știu dacă ori citesc eu prost ori realitatea s-a schimbat brusc.

| Anonymus9734678 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Adica de cand eram pe clasa 1, e in clasa cu mine laughing

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Fetele se dezvolta mai repede. Doar fizic, nu si intelectual. happy

| neutrino a răspuns:

Inaltimea o poti rezolva purtand cu tine o caramida, iar de sarutat o poti saruta unde vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa-i spui si unde?!
Asta e foarte simplu, mai ales daca o placi cu adevarat si nu e doar o pasiune trecatoare. Faptul ca te-a pus pe ganduri ani de zile...
Daca vrei sa tina minte sarutul asta toata viata, o iei de mana si ii soptesti la ureche "tine-te bine". Toate astea in masina de spalat setata pe stoarcere, min 30 de min.

| Blamely a răspuns:

Locul potrivit? Orice loc retras din lumea asta e potrivit. Nu-i spune nimic, doar sărut-o apoi așteaptă reacția ei.

| Annuşa a răspuns:

Nu contează cm într-o relaţie. tot ce îţi pot spune este să încerci să petreci mai mult timp cu ea :d, vă uitaţi la un film, faceţi lucruri drăguţe împreună, un pupic pe frunte cadouri :3, asta adoră fetele, băieţii sinceri. deci good luck.