| LilySwan a întrebat:

ce mai faceti? Am si eu o mare mare durere sufleteaasca...sunt cu un baiat de care m-am indragostit ( dar nu sunt inca sigura de iubirea lui) de aceea nu vreau nici eu sa ma implic prea tare.
Sunt unele lucruri care insa ma pun pe ganduri in privinta iubirii lui. Nu am intalnit asa ceva la alti baieti, de aceea va intreb ce credeti?:
1.Baiatul sta pentru moment prost cu banii si imi cere bani mie. Eu ii dau si el se cam simte prost...
2. El a placut-o foarte mult pe sora mea, dupa ce a vazut-o, si tot insista sa mergem in orasul unde lucreaza ea.
3.La inceput mi-a spus ca vrea sa-mi arate ce romantic poate fi si ca sexul nu are nici o importanta in relatie, acum insa daca il intreb ce simte pentru mine se enerveaza de ce ii pun atatea intrebari tot timpul
4. El nu a insistat nicioadata sa raman cu el, atunci cand era vorba sa plec din tara in care se afla el
Ce parere aveti? Pot insemna aceste lucruri ca nu ma iubeste?

7 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Mai mult ca sigur ca nu te iubeste! Dar vad ca esti fata desteapta si ai punctat bine! Mai ai nevoie doar de niste confirmari de la alte persoane! happy Omul te foloseste ca un nesimtit! Cunosc un caz asemanator; doar ca acolo nici fata nu prea are bani, dar isi minte parintii ca sa faca rost de bani pentru bou;
Cauta-ti un baiat mai apropiat de standardele tale; asta sa ai mereu in vedere; ca degeaba tu ai bani si esti desteapta, daca te indragostesti de o saracie proasta; Ce e nasol, e ca saracia naste si rautate si niciodata nu am inteles care e explicatia;

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @LilySwan! Știi ce este bun în toată povestea asta? Faptul că tu ești teribil de realistă și foarte conștientă de comportamentul lui. Știi cum se spune, timpul le rezolvă pe toate. Părerea mea ar fi să nu insiști prea tare în a fi împreună cu el, s-ar putea să fie doar interesat de alte aspecte și nu de dragostea pentru tine... Chiar dacă este stresat din cauza situației financiare nu prea grozave nu ar avea nici o scuză. Poate totuți ești tu prea posesivă, nu știu. Cred că cel mai bine este să ai răbdare, să-i observi comportamentul să fii calmă, diplomată și să încerci să nu fii posesivă în această relație. Încearcă de asemenea să-i dai mai puține amănunte despre situația ta financiară și spune-i că nu-i mai poți da bani ca să-i vezi reacțiile. Dar asta în timp, poate el este bine intenționat.
O seară cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| nimicaici a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| LilySwan explică:

Multumesc pentru raspuns, as vrea si alte pareri, nu de alta dar eu inca mai sper... Anonymus cine a scris, merci mult as vrea sa ma iubeasca cineva ca si in melodia asta : http://www.youtube.com/watch?v=SR6iYWJxHqs&ob=av2e

| Missperfect a răspuns:

Logic!

| Anonymus_4606 a răspuns:

Draga LilySwan, imi pare rau dar parerea mea este ca acest baiat nu este demn de tine. Spun asta deoarece, pentru mine, lucrurile pe care le-ai spus ca le face imi inspira faptul ca nu te iubeste. Daca spui ca el iti cere tie bani pentru ca el nu are si apoi spune ca se simte prost ca-i dai tu mi se pare prefacatorie. Eu cred ca nu te merita si ai putea sa discuti o data cu el sa lamuriti treburile. Sper sa gasesti pe altcineva care te va aprecia in totalitate si nu iti va mai pune la indoiala dragostea! :*

| Ema26 a răspuns:

Nu stiu daca te iubeste cu adevarat dar poate si el este la fel de confuz asa ca mai asteapta macar o luna sa vezi cu adevarat...