| MirunaSunrise a întrebat:

ma numesc Miruna si sunt din Constanta. Am o problema si scriu aici pentru a vedea si alte pareri. De ceva luni bune plac un baiat care sta pe aceeasi strada cu mine. Prima data mi-a placut de el acum 2 ani si intr-un mod indirect ajunsese la urechile lui cum ca as vrea sa fiu cu el atunci el a stat cateva zile pe ganduri iar in cele din urma a gasit un motiv banal dar nu foarte suparator pentru care nu vrea sa fie cu mine, am zis okay desi eu nu pusesem pe nimeni sa-l intrebe asta. A trecut timpul iar acum cateva luni i-a spus din senin unui coleg ca sunt simpatica incepand sa se bage usor in seama cu mine prin diferite metode, chiar am vazut ca se straduieste insa eu mereu am fost ferma neuitand de cele intamplate. E un baiat frumos care stie sa se poarte cu o fata, e constient ca atrage mult prin aspect si este inconjurat de multe fete in mare parte pitipoance. De atunci am inceput sa ne facem cu mana, sa ne zambim. Eu sunt o fata destul de "in banca mea" cu toate acestea am si eu orgoliu. Nu stiu ce sa fac parca nu ma simt in stare sa port o conversatie cu el, am vazut ca a tot incercat sa-mi caute privirea sa faca sa vorbim cat de cat dar eu am ramas nemiscata in continuare cu toate ca in sufletul meu s-a dat o lupta continua. Nu stiu ce pot face sa-i dau macar in proportie de 5% semn ca si eu simt ceva cu toate ca poate nu ne-am dori o relatie pentru ca suntem foarte diferiti, unii mi-au spus sa-i trimit macar o cerere de prietenie stiu ca e banal insa nu am alta solutie si daca i-as trimite ce ar spune? ca l-am cautat si-i voi da satisfactie, nici eu nu stiu ce vreau, insa mi-as reprosa ca nu am fost in stare sa fac nimic si totodata as fi dezamagita daca lucrurile nu s-ar schimba in vreun fel cat de "minuscul". Va rog solutii... apreciez mult orice sfathappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De ce nu? Trimite-i cererea de prietenie pe fb, si vezi daca te baga in seama. Cand iti cauta privirea caut-o si tu pe a lui si de ce nu deschideti o conversatie. Poate iese ceva smug!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot te omori cu procaria aia de facebook cerei prietenia, si de acolo ramane de vazaut daca te place sau nu. daca da va deschide el un subiect (oricat de prost ar fi ) si de acolo degenerati si voi. dar asa cu o cerere ai deschis o portita, restul depinde de el.