| Noname1465 a întrebat:

Buna TPU.Martea trecuta a venit prietenul meu la mine si eu a trebuit sa ma duc pana la magazin si cand am venit el era in arhiva mea de la messenger(si eu am intrat pe id-ul lui ). A apucat sa vada doar 2 conversatii, spre norocul meu.Intr-o conversatie vorbeam cu o prietena ca nu ma baga in seama si l-am facut gunoi. A vazut conversatia si nu mai aveam ce sa fac sau cum sa ma scot.In a doua conversatie a descoperit ca "tipa " cu care a vorbit el cand noi eram certati eram eu.straight face Atunci a plecat de la mine, pur si simplu eram dezorientata si nu am reactionat pe moment si l-am sunat dupa aia sa se intoarca inapoi dar a zis scuza-ma ca iti spun dar esti o mincinoasa si nu vreau sa te mai vad niciodata.In ziua aceea am plans toata ziua si noaptea pana cand am adormit intr-un sfarsit. Mi-e dor de el, il vreau langa mine stiu ca am gresit dar nici el nu e deloc usa de biserica.Am incercat sambata sa il sun dar nu imi raspunde.Afara mai iese si el cu noi dar nu vorbeste cu mine si nici eu nu vreau sa ma bag in seama sa creada ca vai cat il iubesc si ca sunt moarta dupa el(chiar daca ii asa). Il iubesc extrem de mult. Ce pot face sa-i treaca suparare? Imi lipseste mult si cand ma gandesc ca suntem certati ma intristez.

Răspuns Câştigător
| BEmanuel87 a răspuns:

Eu zic ca e cea mai proasta idee sa ii urle aluia in gura mare "De ce nu vrei sa vorbesti cu mine?" happy Mai ales in fata prietenilor. Barbatii au natura de a si simti incredibil de prost cand femeile au episoade de-astea. Ei le suporta cel mai bine in intimitate, asa ca o chestie de-asta pica al dracu' de prost cand ala deja nu vrea sa o bage in seama. Metoda de abordare trebuie sa fie intima, nu in vazul lumii.

Cu alte cuvinte, Noname1465, daca vrei sa iti curmi orice sansa de a il lua inapoi... urmeaza sfatul lui HelloKittyA laughing

SweetyDeea_2544: E normal sa se descarce la prietena. Nu e normal sa isi asume, insa, alta personalitate si sa faca teste de-astea. Si nu e normal pentru ca nici ei nu i-ar placea asta. Cum ar fi fost sa se dea el ca fiind altul si sa vorbeasca, in perioada in care erau certati, cu ea? Crezi ca i-ar fi convenit ei?

14 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Îţi meriţi soarta.
Mă amuză prostia umană.

| Noname1465 explică (pentru Nuvăsufăr):

Oricine ma poate critica, mai bine taceai.Sunt constienta de ceea ce am facut si crede-ma ca daca ai sti toata povestea nu cred ca ai mai gandi asa.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Noname1465):

Tot îţi meriţi soarta. Faptul că în loc să-ţi rezolvi problemele personale tu însăţi, te-aştepţi la nişte străini să ţi le rezolve, aceasta m-a făcut să-ţi spun că-ţi meriţi soarta. Nu neapărat că ai fi de vină 100%.

| Noname1465 explică (pentru Nuvăsufăr):

Am cerut doar o parere, nu te-am pus sa imi rezolvi problema si sa fie gata rezolvata.Vad ca iti place sa vorbesti ca sa nu taci.Nu cred ca avea rost sa ma critici.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Noname1465):

Lasă că neuronii tăişi aşa sunt prea puţini pentru a găsi o rezolvare. Aşteaptă rezolvarea de la alţii în timp ce asculţi parodia.

| Jigsaw a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Exact acelaşi lucru vroiam să il scriu.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Nuvasufar, da' asculti aceeasi melodie cu ea, vad laughing

| TpuNoName123 a răspuns:

Eu nu înţeleg de ce o criticaţi toţi straight face
Ea se descărca la prietena ei. Voi nu povestiţi prietenilor anumite "probleme"? Şi dacă s-a dat drept altă tipă ce?! A facut-o cu un scop, a vrut să vadă cât o iubeşte el..Eu spun să asculţi de HelloKittyA ..Succes! :*

| Noname1465 explică (pentru BEmanuel87):

Stiu ca nu a fost frumos ce am facut dar is constienta de ceea ce am facut.Si cum ai zis si tu nu ma pot face de ras in fata lui sa strig in gura mare fata de prietenii lui.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru Noname1465):

Ai grija sa ramai aproape de el intr-o ipostaza personala (adica sa fiti, preferabil, doar voi doi). NU alege sa fii tu, o prietena de-a ta si el fiindca o sa se simta in inferioritate si o sa clacheze) - nici sa fii tu, el si un prieten de-al lui fiindca o sa se simta superior si o sa devina extremist. In nici unul din aceste doua cazuri nu iti faci un bine.

Repet: nu ai gresit flagrant, asa ca mi se pare normal sa treaca si el cu vederea (mai ales ca si el e complet vinovat de violarea intimitatii tale de corespondenta din cate inteleg, asa ca sa nu se dea sfant). Daca nu te iarta, din nou - repet -, lasa-l dracu' fiindca, te asigur, nu vrei asa ceva langa tine. Succes!

| Noname1465 explică (pentru BEmanuel87):

O sa incerc atunci cand o sa am ocazia.Si despre chestia cu violarea intimitati nu se pune deoarece si eu am facut-o cand isi uita id-ul deschis si el a facut-o doar odata.Si oricum pe id am vazut niste chestii neplacute (deci nici el nu ii sfant)

| BEmanuel87 a răspuns (pentru TpuNoName123):

Eu zic ca e cea mai proasta idee sa ii urle aluia in gura mare "De ce nu vrei sa vorbesti cu mine?" happy Mai ales in fata prietenilor. Barbatii au natura de a si simti incredibil de prost cand femeile au episoade de-astea. Ei le suporta cel mai bine in intimitate, asa ca o chestie de-asta pica al dracu' de prost cand ala deja nu vrea sa o bage in seama. Metoda de abordare trebuie sa fie intima, nu in vazul lumii.

Cu alte cuvinte, Noname1465, daca vrei sa iti curmi orice sansa de a il lua inapoi... urmeaza sfatul lui HelloKittyA laughing

SweetyDeea_2544: E normal sa se descarce la prietena. Nu e normal sa isi asume, insa, alta personalitate si sa faca teste de-astea. Si nu e normal pentru ca nici ei nu i-ar placea asta. Cum ar fi fost sa se dea el ca fiind altul si sa vorbeasca, in perioada in care erau certati, cu ea? Crezi ca i-ar fi convenit ei?

| BEmanuel87 a răspuns:

Bineinteles ca are rost sa te criticam. Esti o mincinoasa si nu e normal sa ai o relatie bazata pe minciuna. Ce sa faci? Asta e destul de simplu (spre deosebire de cat de complicat ti se pare tie ca e). Nu e complex. E doar delicat si atat. Vorbeste cu el, cere-i scuze pentru ce ai facut, eventual veti ajunge la un acord mutual in care si el isi va recunoaste greselile. Daca nu accepta asta... atunci move on. Ceea ce ai facut tu nu e o greseala incalificabila. E doar o greseala. Ar trebui sa te ierte. Daca nu o face inseamna ca e doar al dracu de orgolios si sigur nu vrei asa ceva.

| Disstrict a răspuns:

Sweet normal ca esti de acord cu ea ca probabil si tu ai facut astalaughing si nu inteleg dc majoritatea fetelor fac chestile astea cu se dau alte persoane etclaughing. Lipsa de incredere niciodata nu vor avea incredere in noilaughing. Si dupa tot ele sa asteapta sa ne intoarcem ca is prea orgolioase ca sa vb cu tinelaughing

| HelloKittyA a răspuns:

Buna, problema ta este destul de dificila, dar orice lucru are un raspuns..Primul pas ar fi sa poti vorbi cu el, incearca atunci cand iesiti afara in gasca sa ii spui tare,"de ce nu vrei sa vorbesti cu mine? macar asculta-ma ce am de zis, si pe urma e decizia ta daca vei mai vorbi cu mine sau nu!"(am specificat sa spui tare, astfel incat sa auda si prietenii vostri, sa se simta stanjenit si sa accepte)Spune-i ca te-ai dat drept o alta fata, si ai vorbit cu el pentru a vedea cat de mult te iubeste. daca renunta la tine usor, si daca ii pasa de tine, ca ai vrut sa vezi cat de fidel iti este. Iar despre faza cum ca l-ai facut "gunoi", spune-i ca:" a fost doar o reactie la nervi deoarece tu nu ma bagai in seama, m-am simtit simtit prost, avand in vedere ca eu chiar te iubesc(spune-i ca il iubesti de fata cu prietenii, astfel el se va simti mandru si va ajunge la concluzia ca tu chiar il iubesti, daca ai spus asta de fata cu toti, fara sa iti fie rusine)pentru mine nu esti un " gunoi ", te rog frumos intelege-ma si ai sa vezi ca daca si tu imi acorzi mai multa atentia, totul va fi ok, si gandeste-te ca imi pasa, daca nu imi pasa, nu eram acum, aici!" Eu asta as face daca as fi in locul tau. FUNDA? sau macar vot..ma dor degetele de cat am scris big grin