| Angel_4263 a întrebat:

Mie imi place de un tip mai mare decat mine cu 2 ani. El stie ca il plac, dar el este foarte nepasator. Ieri ne-am "certat". Eu i-am zis ca nu mai imi pasa de el pentru ca este foarte indiferent, lui nu i-a pasat...banuiesc. Dar azi la scoala mi-a facut cu mana si s-a uitat intr-un mod ciudat la mine. Acum nici macar nu mai stiu ce sa fac, ce sa vorbesc cu el, pentru ca stiu ca nu ii v-a pasa. Si nu cred ca numai il plac. Am plans de multe ori din cauza lui si cred ca il iubesc. Help me. Ce sa fac? ( apropo, sunt o persoana foarte timida si nu cred ca i-as mai putea spune ceva) Funda+Vot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca el este asa de indiferent, tu de ce insisti?! Dragoste cu forta nu se poate. Lasa-l un timp in pace, da-i timp sa se gandeasca la ce a facut si daca nu isi remediaza comportamentul, ia-ti gandul de la el! Este clar ca nu stie cum sa se comporte cu o fata, mai ales ca este mai mica decat el. Nu iti fa griji! In lume sunt multi ca el, dar trebuie sa ii recunosti si sa ii ocolesti. Probabil ca ii este rusine cu tine, deoarece fiind cu 2 ani mai mica, crede ca, colegii isi vor bate joc de el. Daca te-ar iubi/place cu adevarat i-ar ignora, dar cum el te ignora pe tine...
Sper ca nu mai esti asa deprimata si NU UITA! Nu e nici primul, nici ultimulwinking

2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Semnalele lui sunt clare:ii esti indiferenta! Ignora-l si tu pentru ca nu are rost sa te transformi intr-o planta agatatoare pentru individ care nu te vrea. Unde iti este demnitatea de femeie?

| dadasssssssss a răspuns:

Daca continua sa fie atat de indiferent cu tine si nu ii pasa de tine, atunci incearca sa "gasesti pe altcineva" pentru ca este clar ca nu te place. Vorba aia : Are balta peste.