| RaulMA a întrebat:

Bună TPU, prietena mea s-a despărţit de mine acum o săptămână. Pe motiv ca ne certăm des, din minorităţi, dar ne impacam repede. Si mna, in orice relaţie este o perioadă mai grea. Deci eram despărţiţi, timp in care tot ii scriam si o rugam sa ne împăcăm si am mers la ea cu flori..si una alta. O iubesc, sa nu credeţi ca scriu la vrăjeala. Deci. Ea imi tot zice ca ii e mai bine asa, ca sa nu ii mai scriu si tot asa. Si i-am zis frumos, daca vrei sa nu iti mai scriu, blocheaza-ma peste tot, a zis ca nu ma blochează. Dupa încerca si încă încearcă să ma Faca gelos. Încearcă mult, se uita la tot ce postez pe snap, Facebook etc..nu i-am scris azi, vreau sa vad daca se întoarce. Ca vorba aia,, las-o sa plece, daca te iubeşte, se întoarce,, procedez corect? Oare e doar orgolioasă si mai trebuie sa o las un timp? Ce sa fac? Va rog sa ma ajutaţi. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Xtina19bbb a răspuns:

Te sfatuiesc sa vizionezi clipul urmator.Nu numai ca o sa inveti o lectie foarte buna despre noi femeile cateodata dar o sa te faca si sa razi printre picaturi

https://youtu.be/yNFXADfFHv8

Capu' sus! O sa fie bine!

| RaulMA explică (pentru Xtina19bbb):

Iti mutumesc din suflet! Mi-ai dat o stare de bine, cat si un sfat si o lecţie, mulţumesc mult! O zi bună!

| Xtina19bbb a răspuns (pentru RaulMA):

Cu placere happy
o zi frumoasa happy

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o relatie fara pic de sentimente.
Cum poti sa spui: "las-o sa plece, daca te iubeşte, se întoarce".
dar tu o iubesti?
Ca de ai fii iubit-o cu adevarat, nu ai fii lasat-o tu sa plece!
Ma rog, cred ca va meritatiunul pe altul!
In orice caz, asta nu este relatie nromala cu sentimente de dragoste, este o joaac prosteasca de copii, plini de razgaieli si orgolii. Relatia asta nu are nici un viitor, cum nu are nici un sens, dat fiind certurile frecvente.

Sfatul meu este, sa va vedeti fiecare de drumul lui, fara sa va mai sicanati, ca nu va face bine la nici unul!

| RaulMA explică (pentru Violleta2022):

Daca nu înţelegi întrebarea, de ce te bagi in seamă precum dr. Love? Am zis ca in ultimul timp ne certam des din nimicuri, apoi ne împăcam si radeam de noi si ne iubeam mai mult, nu e vorba de sentimente proaste si nici joaca de copii, avem 20 de ani, nu judeca până nu cunoşti ca nu eşti Dumnezeu, vezi-ti de viaţa ta mai bine si nu te mai băga in seamă unde habar n-ai ce se întâmplă, faza cu,, las-o sa plece,, ma refer ca nu mai puteam face nimic, imi tot zicea sa o las împace, sa nu ii mai scriu si i-am facut pe plac, daca ma iubeşte, se întoarce daca nu, imi vad de viaţă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RaulMA):

Baiete, asta nu este dragoste! Cerata din nimicuri si orgolii de genul : "las-o sa plece, daca te iubeşte, se întoarce" denota ca sunteti imaturi si nu exista dragoste adevarata intre voi. Daca ar fi existat, vi s-ar fi rupt sufletul sa-l vedeti pe celalalt suferind.
Dar, vei invata tu cand vei mai creste, ca ce faceti acum, este joaca de copilasi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu te rogi de cineva.Niciodata nu te injosesti in fata cuiva. Daca iti zice ca îi e mai bine asa, pai las-o in pace.Nu iti pierde si ultimul dram de demnitate pe care il mai ai.

| Omis a răspuns:

Din punctul meu de vedere, daca va certati in fiecare zi, si mai ales din rahaturi, cel mai bine ar fi sa incercati s-o luati fiecare pe drumuri separate. Daca pana acum nu a fost bine, nici de acum inainte nu o sa fie, asta daca e vorba de o relatie de lunga durata. Putine sunt relatiile care chiar se salveaza in astfel de cazuri, iar asta depinde numai si numai de parteneri, de ceea ce-si doresc cu adevarat.
Pana la urma, nici nu poti tine pe cineva cu forta langa tine, las-o sa aleaga, fiecare dintre noi avem dreptul de a alege.

Parerea mea a fost una generala, pentru ca nu stiu ce fel de persoane sunteti, cati ani aveti, de cat timp sunteti impreuna si istoricul relatiei.

Voi stiti cum va e mai bine, trebuie doar sa ganditi la rece.

| RaulMA explică (pentru Omis):

Unde am scris ca ne certam in fiecare zi ca eu nu vad. Am zis ca ne certăm, nu zilnic, o data la săptămână, apoi ne împăcam si radeam de noi ca ce proşti suntem ca ne certam. Daca nu intelegi, te rog nu te băga in seamă. Mersi.

| Omis a răspuns (pentru RaulMA):

Nu sari asa, ai dreptate, ai spus "ne certam des", dar in fine, ideea e aceeasi.

| RaulMA explică (pentru Omis):

Ea a zis ca ne despărţim din motivul ăsta, nu am zis eu. Nu au fost dese. Ea le-a numit asa.

| Elyiela a răspuns:

Aşa aş face si eu in locul ei, as face-o ca sa vad cat de mult tii la relatie si te pun la incercare, dar si fiindca am doza mea de orgoliu! Eu zic ca daca te tii de ea o sa se intoarcă!