| AnaMaria_3504 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine.
De 1 saptamana lucrez ca ospatar intr-un restaurant in Italia.Am un program destul de lung:de la 10:00 pana la 15:30 si de la 18:00 pana la 24:00 sau chiar 1:00.Intrebarea mea e cum sa fac sa slabesc, tinand cont ca nu prea am timp de sport? Stau in picioare si merg cam minim 11 ore zilnic.Crede/ti ca e suficient pentru a slabi?
Totusi as vrea sa fac si cateva exercitii usoare acasa, macar de 3 ori pe saptamana, dar ce exercitii? Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

O sa slabesti si fara sport in ritmul asta. oricum nu vei reusi sa te tii de exercitii dn cauza oboseliiwinking

| push2gl a răspuns:

Nu neaparat ca mergi 11 ore dar stresul bine stiut de cei de profesie este destul pentru a slabi

| Mike959 a răspuns:

Daca mergi atat de mult si faci miscare timp de minimum 11 ore pe zi + un regim adecvat, in sensul sa nu mananci la cine stie ce ora tarzie si sa incerci sa mananci ceva de ori cate ori iti este foame acolo cate putin! Bafta

| mada1 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mananci echilibrat. si nu foarte mult ...mese multe. dar putin la masa, cat mai putina paine. eu merg la sala. daca lucrez si acasa pentru ca am mult timp liber. sa-ti zic ce fac eu acasa.
-3 serii a cate 12-15 flotari
-3 serii a cate 30-50 abdomene ( depinde cum ma simt )
-3 serii a cate 20 genoflexiuni
Cand sunt odihinit daca mai multe serii si mai multe repetari... poti merge sa alergi intre orele 16:00 si 16:30... iar seriile de mai sus ce ti le-am zis le poti face pana a incepe serviciul. bafta

| alynusha2992 a răspuns:

Pai... fa niste flotari genoflexiuni. fandari si cand ai putin timp liber du-te la sala sau sa alergi putin... sper ca te-am ajutat:*