| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vreau sama ajutati cu un sfat sau o parere, in special a baetilor, iubitu meu e mai mare cam cu vreo 4ani decit mine eu am 18, si cind aducem vorba de gelozie,ca daca eu las fi schimbat pe el,adica sa am relatie cu altul,mereu imi explica prin niste vorbe dure, ca se va intimpla ceva rau sau imi va parea rau toata viata, eu nu am facut aceasta niciodata si i-am explicat de o mie de ori ca il iubesc doar pe el.dar mereu o tine asa.parerea mea e ca daca iubesti nu ai spune asa cuvinte persoanei dragi, sau poate asa sunt baietii mai duri cind vine vorba de tema asta...cum procedeaza baietii in general asa se comporta toti? as vrea sa stiu daca a mai fost cineva in asa situatie,, si e de bine sau nu? pentru ca mie nu-mi place deloc... poate e un lucru normal la unii baieti? A/r?

Răspuns Câştigător
| Corasonsalvaje a răspuns:

Nu mi se pare normal sa spuna asa. Poate ca spune asa doar de frica sa nu te piarda cu toate ca e posibil chiar sa se gandeasca la asta daca il parasesti. Vorbeste cu el si spune-i ca il iubesti ca nu l-ai parasi pentru nimeni dar daca el te ameninta si iti vorbeste asa inseamna ca nu te iubeste. Daca ii spui asa nu o sa iti mai spuna ca inainte.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Gelozia distruge relații...

| chazz a răspuns:

Mama tau e tigan?!
Te-as fii ajutat draga, ai ingropat limba romana.
Numai bine!

| WildDream a răspuns:

Cum adica se va intampla ceva rau sau o sa-ti para rau toata viata? Asta te amentinta sau mi se pare numai mie? Oricum nu mi se pare normal sa spui asemenea cuvinte, mai ales persoanei pe care se presupune ca o iubesti si ai incredere in ea...

| ema_2625 a răspuns:

Nu mai aduceti vorba de gelozie si probabil zice asta ca nu ar vrea sa te piarda, sau poate ii baga cineva prostii in cap.

| ghinionistul112 a răspuns:

Eu am patit ceva asemanator, dar eu fata de acest baiat cu care esti, nu as spune asta din moment ce esti sincera si stii sa iubesti cu adevarat si nu esti materialista! Daca lucrurile se complica, eu ca baiat, as face expedierea pe loc cand vedeam ca duci vb despre gelozie sau inselarea unuia dintre noi(ma rafere cand voi avea o prietena la care nu se va intampla asa curand)... Toate acestea au si limite! Eu ca baiat m-as proteja de asa ceva, dar daca vad ca fata imi zice asa ceva, as spune stop relatiei temandu-ma sa nu fiu ranit(am patit asa)

| bengalezu999 a răspuns:

Incearca sa eviti subiectul despre gelozie indiferent cine incepe evitatil cat mai mult daca vreti o relatie stabila oricum treaba voastra