| Marinacika a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am o problema si sper foarte mult sa ma ajutati.Am avut ciclu a mers cam putin.La mine merge 5 zile, iar intr-a 6 zi seara mi-a aparut un fel de singe asa parca era in doua cu apa si in a 7 la fel se intimpla seara.Am facut un test si imi arata negativ, dar ma gindesc ca poate are o legatura cu asta si poate nu a aratat corect. Poate sa fie din cauza la asta sa nu arate testul corect?

Răspuns Câştigător
| americanblue a răspuns:

Poate e o simpla dereglare:X incearca si tu un test de sarcina happy

4 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

A răspuns "americanblue" si pentru mine tongue.

Daca menstruația te-a ținut 5 zile după cum spui eu zic să excludem sarcina. Nu ai dat destule detalii, daca ai avut contact neprotejat, daca a fost cu sau fără ejaculare intravaginală, dacă iei anticonceptionale, daca ai luat pastila de a doua zi, dacă și iar dacă.

M-ar interesa ultimele tale "mișcări" in ultima perioada a ciclului menstrual, ce pastile ai luat, cum în ce fel etc. Detaliul face diferența happy

Parerea mea este ca ai o dereglare hormonala, dupa cum am spus daca menstruația a durat 5 zile, excludem sarcina.

| americanblue a răspuns:

Buna!
1 Daca ai avut contat sexual neprotejat ar fi o posibiliate
2 Daca iei anticonceptionale/pastila de a 2-a zi..tot ar putea sa iti deregleze menstruatia
3 Testul de sarcina arata rezultatul corect dupa cel putin 2-3 saptamini de la contact neprotejat.
4 Daca esti ingrijorata da o fuga pina la medic :* este pentru binele tau happy

| Marinacika explică (pentru americanblue):

Buna am avut contact sexual protejat, dar dar in unele pozitii fara.Prietenul mentioneaza ca nu a ejaculat in mine.De atunci au trecut 2 luni.A doua zi dupa contactul sexual mi-a venit cilclu a durat 2-3 zile, iar in luna precedenta a fost 5 zile si ft abundent, iar acum am avut 5 zile dar putin.

| americanblue a răspuns (pentru Marinacika):

Poate e o simpla dereglare:X incearca si tu un test de sarcina happy

| zuzanca12345 a răspuns:

Ai auzit de dereglari? daca nu vezi ca este un sit bun care te poate ajuta, se cheama GOOGLE sau o varianta alternativa dar ceva mai grea CARTI!