| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa un control la ginecolog pentru prescrierea anticonceptionalelor si in ce consta consultul( nalize, intrebari...) funda. va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general este un consult ginecologic obisnuit, cu toate intrebarile normale legate de menstra si un test Papanicolaou. Pretul variaza in functie de locul unde te duci. Daca te duci intr-o policlinica de stat, cu trimitere de la medicul de familie (eu asa fac) consultatia este gratuita, testul Papanicolaou costa 20 de lei si primesti contraceptive cu preturi subventionate.

3 răspunsuri:
| razvascump a răspuns:

Iti face doar cateva analize nu t tine mult, adica t consulta putin si costa in jur de 60 de leiwinking o sa te intrebe mai mult cati ani ai happy sa stie ce anticonceptionale iti da happy

| Dydy_7659 a răspuns:

Depinde la ce Clinica te duci in functie de asta preturile difera. Oricum cred ca in jur de 50-80 de lei.

| Roxanne_3651 a răspuns:

Un control variaza intre 30-50 de lei...papanicolaul mai nou se poate face si gratuit daca ai trimitere de lamedicul de familiemi se pare, iar in rest iti va mai spune ginecologul daca considera ca mai e nevoie de alte analize