| MissJJ a întrebat:

Care ar fi motivele ce i-ar determina pe barbati sa regrete ca s-au despartit de o femeie?

Răspuns Câştigător
| AlexFR a răspuns:

1: Sa te vada happy. happy
2: Sa vada ca poti sa traiesti si fara el.
3:Sa te vada cu altul iar el sa fie singur.
4: Sa vorbesti foarte putin cu el, si foarte RAR.
5:Sa il faci sa observe ca NU ITI PASA.

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

1.Inca mai tine la ea.
2. A realizat prea tarziu ce avea langa el.
3.Gelozie.
4.Sa vada ca a trecut peste.

| neutrino a răspuns:

Daca nu au facut sex.

| h3r a răspuns:

Depinde de cât timp a trecut după despărțire. Și dacă el a decis să plece, înseamnă că n-a iubit-o, deci n-o să regrete niciodată. Poate, doar o să-și amintească de ce i-a oferit ea...iar în relația actuală nu primește. Repet, n-o să regrete, însă îi va lipsi unele gesturi, nu neaparat că îi e dor de ea, dar are nevoie de ele din partea actualei. Vorba aia- „roata se întoarce".

În cel mai bun caz, după o perioadă foarte scurtă de timp de la ultima ceartă, lasă orgoliul și prostia deoparte, și se întoarce la femeia care l-a iubit. Și bineînțeles, îndreaptă lucrurile și se schimbă în bine.

| Dariusuu a răspuns:

Un motiv bun ar fi să regrete iubirea şi grijă care i-ar fi purtat-o pentru el.
Desigur, fiecare bărbat are regrete diferite.

| Danysan a răspuns:

Daca au dat de o nebuna dupa ce au fost cu o tipa ok.

| mdaria a răspuns:

Sa o vada cu altcineva si sa fie gelos.
Sa isi dea seama cat de bine se simtea alaturi de ea.

| SelenaMe a răspuns:

Faptul ca acea fata era potrivita pentru ei, ca era o fata ok si ei si-au dat seama de valoarea ei dupa ce s-au despartit de ea.
Sau sa isi dea seama ca o iubea dupa ce s-au despartit de ea. (stiu ca suna ciudat dar se mai intampla ).
Sau daca e sa fie cu fata aceasta si apoi se pune cu o alta fata care e pitipoanca atunci isi da seama de valoarea fetei cucare a fost inainte.

| ShizAnime a răspuns:

-Certuri dese
-Fara atingeri tandre
-Importanta lui scade

| MissLilith a răspuns:

Cam gresit pusa problema/intrebarea. E ca si cum ai intreba care sunt motivele pentru care un barbat iubeste o femeie. Sa fim sinceri, e vorba de ce e in spatele "motivelor", exprimabilului prin cuvinte - pur si simplu, toate raspunsurile pot fi corecte si toate sunt incomplete in acelasi timp... e un mister, si nu intrebi motivele si nu diseci misterul ca nu poti, tot ce poti face e sa-l traiesti! = > doua concluzii :
1 Traieste si nu mai folosi ratiunea unde nu are ce cauta.
2 Taci si inghite.