| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? prietenul meu(cu care sunt de 4 ani) m-a mintit aseara ca sta in casa si el de fapt a fost plecat prin oras(nu stiu c facea, era cu un prieten).l-am sunat si nu mi-a rasp si am sunat-o p mama lui care mi-a zis ca nu e acasa...in fine.l-am asteptat in fata blocului lui si cand a venit i-am zis ca ne desp.m-a mintit de n ori in relatia noastra si mereu l-am iertat pentru ca am crezut ca se va schimba.acum nu m-a sunat nu nimic, pur si simplu nu ii pasa.c sa fac? sa il sun eu sau sa astept ceva din partea lui( cu toate k stiu sigur ca nu isi va cere scuze si nici nu imi va zice sa ne impacam)

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu de ce ne mai intrebi pe noi, pentru ca, in final, il vei ierta inca o data si vei continua relatia asta in care tu esti incatusata si el liber!
In 4 ani de zile,ati ajuns sa va cunoasteti foarte bine,stiti la ce sa va asteptati unul de la celalalt.
El va gresi mereu,tu il vei ierta mereu,el se va preface ca nu-i pasa,tu vei fierbe la foc mic si vei dori sa va "impacati" cu speranta falsa ca de data asta,totul va fi bine.
Cat o sa mai rezisti,imi spui?
Patru ani sunt timp mult,sunt o mare piatra,de rezistenta si de incercare,in viata fiecarui cuplu! Nu-i poti arunca dintr-un moft si nu-i poti neglija!
Asa zici tu,nu-i asa?
El,insa,e complet nepasator.
Cred ca esti singura in relatia asta...
Omul nu se schimba si,daca tot esti singura la figurat,ce-ar fi daca ai ramane singura si la propriu?
Cat timp te vei mai minti singura?
Elibereaza-te,nu mai purta povara unei relatii consumate si prafuite,daca exista ceva real in ea,plecarea, renuntarea ta va fi scanteia care ar putea-o reaprinde.
Dar, daca dragostea mai exista numai in inima ta, nu si intr-a lui, inceteaza sa mai alergi singura intr-o cursa cu obstacole!
Gandeste-te bine si de multe ori.
Si hotaraste.

| anonima3389 a răspuns (pentru greece12):

Problema e ca stiu ca ma iubeste, dar asa e el.si ma enerveaaza k lui nu ii pasa pe moment, abia dupa un timp isi da da seama si ncii atunci cand gresete nu-si recunoaste vina si ma face tot pe mine sa ma simt vinovata..inainte nu era asa, deci el nu a facut niciun gest sa-mi arate ca ii pare rau sau macar sa-mi explice de ce a facut asta.si incerca s-o dreaga mereu.

| greece12 a răspuns (pentru anonima3389):

Da,incet,incet devine tot mai indraznet si mai liber fata de tine, se desprinde usor dintr-o relatie a carei povara nu poate sau nu mai vrea s-o poarte.

| zeeeeeex a răspuns:

Tu ai pus punct, dar tot tu astepti sa te sune. Nu comentez asta cu toate ca mi se pare putin prostesc, dar iti recomand sa mai treci odata peste orgoliu, ca obs din spusele tale ai mai facut-o, mergi si vorbeste cu el si spuneti-va doleantele si atunci vezi daca ii pasa sau nu. Dar te avertizez ca e posibil stie sa minta foarte frumos, fi tare si vezi cum reactioneaza si cum va inghiti situatia in care tu nu vei mai fi niciodata a lui!

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns (pentru zeeeeeex):

Da te inteleg perfect asa am avut si eu o rel in care el era indiferen eram singura care mentinea relatia pana ce am zis gata dupa un an sh ceva nu mai puteam eram dependenta sh am pleca nu l-am mai cautat sh nici el dar acu stiu ca regreta asa ca nu mai da nmc sa vezi dac t-ea iubit sau te iubeste

| zuzu a răspuns:

Tu l-ai parasit di tot tie-ti pare rau? raised eyebrows
Renunta la el.Nu are rost.

| Onn3 a răspuns:

Pai depinde cu ce te-a mintit ca daca au fost minciunele d'astea mici nu trebuia sa te desparti de el, dar daca te-a inselat atunci e clar ca trebuie sa-l lasi in pace.

| anonima3389 a răspuns (pentru Onn3):

De inselat nu l-am prins niciodata ca ma insela.dar mai mereu ma minte, cand plecaa undeva, ori imi spune ca e acasa si el de fapt e plecat cu nu stiu cine pe nu stiu unde...dar nu mi s pare normal asa ceva. daca nu ai nimic de ascuns spui, nu? eu sunt pe principiul totul sau nimic si eu mereu i-am dat totul, dar eu pentru el m-am simtit pe locul 2...

| Onn3 a răspuns (pentru anonima3389):

Poi spune-i sa-ti spuna unde plecasa ca doar nu-i tai capul, dar asculta-ma nici tu sa nu fi prea stresanta sa-l suni de 15 ori pe zi.

| Azµre a răspuns:

Tu ai fost cu despărțirea acum stai și înghite... dupa 4 ani de zile tu o suni pe maicăsa să vezi ce face el... totuși cam sari calul! Normal să nu-l intereseze, daca tot ați mai avut dicuții pe tema asta de ce nu le-ați rezolvat? Îl iei și stai cu el de vorbă serios și îi spui ce te macină, îi spui ce ai de zis că îl iubești sau nu, și vrei sau numai vrei nimic de la el și gata. Altceva ce să faci?

| Skeez a răspuns:

Daca stii ca nu isi va cere scuze, atunci ce astepti?
Sincer acum daca chiar esti sigura ca el nu va incerca sa se impace cu tine ce rost are sa astepti?
Iar daca pana la urma el iti face rau fiindca te minte de ce ai mai vrea sa fii cu el?

Succeswinking

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Pai daca nu ii pasa inseamna ca nu te iubeste, mai bine lasa-l nu te merita daca se poarta asa.

| Dweea a răspuns:

Renunta la el..nu mertita... :*Inteleg ca ai sentimente dar pentru. binele tau renunta la el fiindca nu merta sa aiba o fata ca tine aproape