| Biutzaaaaa a întrebat:

Ce tehnici sa mai folosesc in sexul oral pe care il fac prietenului meu? Vreau sa il satisfac cat mai mult posibil.Baieti...cred ca voi stiti cel mai bine ce i-ar placea,dar fetelor... daca aveti si voi idei, ajutati-ma happy dau funda

Răspuns Câştigător
| Giuvaer a răspuns:

Din ce am citit pe sarite nu am vazut un raspuns concret.Ca e bine sau nu sa faca un oral 14-15 ani cat are, ramane la latitudinea ei.

Uite fata mea http://www.vice.com/ro/read/ghidul-vice-pentru-un-blowjob-bun
de aici de descurci singura, mi se pare cel mai bine scris articol pe tema asta.

P.S pentru baietii care vor sfaturi despre reciprocitatea acestui serviciu, gasiti pe acelasi site un ghid si pentru voi.

122 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Serios?
Habar nu ai ce "SPURCACIUNE" PRACTICI rolling on the floor
Voi nu mai stiti sa faceti dragoste?
Chiar asa iti place sa te injosesti in halul asta?
E grav mon cherie...
Te pup!

| Biutzaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Am 14 ani.Inca nu ma fac dragoste ca mi-e cam frica.De ce ti se pare chiar atat de rau? Cum adica ma injosesc? El apreciaza ceea ce fac si stie ca il iubesc mult.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce faci tu? Ești bătaia lui de joc? Ce vârstă ai?
Îmi place la nebunie că știi să te respecți!
Pa, pa.

| Biutzaaaaa explică (pentru Legiuitoarea):

Ce e asa de rau? am 14 ani btw. Nu sunt bataia lui de joc.E cel mai bun prieten al meu si il iubesc mult.El stie asta si stie sa aprecieze ceea ce fac.

| trance04 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici macar nu stie cum se scrie cuvantul dragoste dar sa mai si faca, de preludiu sau pasiune heee heeee este departe, as spune eu mai multe dar tac din respect pentru alti useri care dau sfaturi bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Biutzaaaaa):

Buna!
FATA,nu-ti dai seama ca el pe-acolo elimina urina,sperma?
Mai bine du-te si linge o acadea, o inghetata, decat sa faci una ca asta.
Chiar nu ti pare scarbos, Doamne...
Asa stii tu sa te respecti?
Si apropo, ai doar 14 ani,sexul ar trebui scos din discutie TOTAL.
Pe mana mea sa fii,ce mama de bataie ti-as da,parintii chiar nu va mai supravegheaza deloc, trist ca nu mai stiti sa copilariti, la varsta ta ma jucam cu jucariile, sotronul, invatam.
Te pup!

| Biutzaaaaa explică (pentru trance04):

Cred ca nu ar trebui sa iti dai cu parerea daca nu ma cunosti. Stiu ce este aia dragoste, preludiu si pasiune deci ar fi cazul sa inchizi gura un pic.Cand nu ai ceva bun de zis mai bine nu zi nimic.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Biutzaaaaa):

Sexul oral NU e rau si NU e injositor. Aprecierile indivizilor care au postat inainte sunt jenante, jignitoare si arhaice.

Poate ca unora li se pare ca la 14 ani o persoana indiferent de sex e prea putin dezvoltata emotional pentru a face sex. Pe de alta parte legea romana permite unei fete de 16 ani sa se si casatoreasca desigur cu acordul parintilor sau tutorelui asa ca depinde de fiecare.

Legat de usurinta si naturaletea cu care oferi sex oral unui partener pe care il iubesti iar el se declara satisfacut, probabil ca nu iti dai seama cat de speciala esti. Alti indivizi (a se vedea raspunsurile de mare angajament de dinainte) sunt cel mai probabil incapabili sa ofere placere deplina partenerului si le atrag atentia ca aceasta problema apare si la baieti, fiind multi carora li se pare gretos sa ofere la randul lor partenerei sex oral.

Cand faci dragoste poti explora fiecare particica din corpul partenerului avand la dispozitie trei simturi: vaz, miros si gust. A satisface oral partenerul sau partenera nu e nici jignitor, nici injositor si poate fi un preludiu excelent sau chiar un act in sine atunci cand nu esti pregatita pentru penetrare cum e in cazul tau.

Nu exista tehnici bune si tehnici rele in sexul oral, important e sa experimentezi si sa observi ce ii place cel mai mult.

| Biutzaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Stiu ce elimina.Chiar in acel moment a eliminat sp... in gura mea.Nu mi se pare scarbos pentru ca il iubesc si atunci nu ma deranjeaza. Daca as fi auzit pe altcineva spunand asa ceva poate ca mi s-ar fi parut scarbos.si cum adica nu ma respect? Nu inteleg. Si sunt destul de mare ca sa fac asa ceva.Am 14 ani nu 4.Btw astea se intampla la scoala sau altundeva deci parintii nu stiu si nu au cum sa afle. happy

| Biutzaaaaa explică (pentru AlexanderAdrian):

Iti multumesc mult pentru acest raspuns. happy Ma face sa ma simt mult mai bine.Si ai dreptate in tot ce ai zis. daca ar gandi toti ca tine mi-ar fi mult mai usor. :* Btw nu pot fi considerata o curva nu? happy

| KMaddieK a răspuns:

14 ani? :O si e decat "cel mai bun prieten al tau" din cate am inteles big grin, offf...

| annna69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci e cel mai bun prieten al ei si il iubeste mult rolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Biutzaaaaa):

Buna!
Ba bineinteles ca esti o landra in devenire de pe-acum.
Se vede ce educatie ai primit de la parinti de acasa, nu gluma.
Vai si amar de copilasii din ziua de azi.
Te pup!

| Biutzaaaaa explică (pentru annna69):

Ce e de ras aici?

| Biutzaaaaa explică (pentru KMaddieK):

E prieten cu beneficii.cam asta suntem.

| Biutzaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt o landra in devenire daca fac asa ceva unui singur baiat si de altii nici nu vreau sa aud.am primit o educatie buna dar asta a fost dorinta noatra deci...Copii din ziua de azi sunt ok deci nu mai critica asa de aspru.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca erai putin mai mare aveam cateva sfaturi sa-ti dau.dar asa, mai bine ma abtin.
Ai 14 ani nu 4, ok.Dar sa nu crezi ca la varsta asta esti destul de matura sau le stii pe toate.Mai ai multe de invatat in ceea ce priveste relatiile cu baietii si relatiile sexuale.
Tu practici sexul oral ca sa nu faci sex normal din cate am inteles.Asta e o prostie,daca tu nu ti-ai dat seama.
Tu nu iti dai seama ca el te apreciaza pentru placerea ce i-o oferi, nu pentru altceva sau ceea ce esti tu.
Dupa ce vei da de un baiat mai "finut" si o sa vezi atunci cat de placut este sa faci dragoste(saruturi, mangaieri, dezmierdari), pe langa sexul oral.
Ah da, pe langa asta il mai lasi sa se termine si in gura ta.
Asta denota respectul lui fata de tine.Multe femei nu accepta asta, si accepti tu.
Mai gandeste-te odata si invata sa-i prostesti tu pe altii, nu sa fii prostita.
Te pup:*

| Biutzaaaaa explică (pentru Raiiiisa):

Peste cateva zile implinesc 15 ani btw.Nu sunt chiar asa micuta.Nu vreau sa le stiu pe toate dar ma cam deranjeaza ca toata lumea spune ca sunt mult prea mica.imi dau seama pentru ce ma apreciaza dar sa stii ca chiar daca suntem doar prieteni cu beneficii am cunoscut mangaieri si dezmierdari de la el. Este minunat.Ma simt foarte bine.Ma simt iubita.Stie sa se poarte frumos cu mine in rest.Am acceptat sa se termine in gura mea ca sa il fac fericit daca asta isi doreste. dar iti multumesc ca mi-ai scris acest raspuns si as aprecia daca mi-ai da acele "cateva sfaturi" pe care ai putea sa mi le dai. :*

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Raiiiisa):

1. N-ai de unde stii ce apreciaza el la ea. Faci speculatii de parca ai avea un glob de cristal si citesti in el ce simt altii pe care nu-i cunosti.

2. Faptul ca termina in gura ei nu "denota" nici o lipsa de respect, denota ca le place si nu au inhibitii ridicole cum au altii pe aici.

3. Dai sfaturi tare "bune" Cu alte cuvinte daca o prosteste cineva pe ea e nasol, daca ea ar prostii pe altii ar fi foarte bine, nu? Ai o logica de numa numa.

4. Nici eu nu i-am scris tehnici tocmai pentru ca e la o varsta relativ mica, daca tot s-a apucat de sex oral la varsta asta e mai bine sa vina totul de la sine decat sa invete musai tehnici "perverse" cum ar spune unii.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Biutzaaaaa):

Am inteles ca faci toate astea ca sa il faci fericit.Dar si tu trebuie sa fii fericita in acelasi timp, nu doar el.
Stai linistita, daca am scris ceva ce nu ti-a convenit, ignora. Oricum nu te-am jignit precum altii.

Prieteni cu beneficii, adica banii?

| Biutzaaaaa explică (pentru AlexanderAdrian):

WOW...Apropo mersi pentru tot ce ai zis AlexanderAdrian.

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca de la varsta asta iti place acadeaua, e grav.Btw,cine a fost cu ideea? Sunt cupluri care ajung sa faca sex oral dupa ani buni de convietuire si tie ti a luat asa putin timp, sa ne dai si noua reteta.

P.S am impresia ca i la misto subiectul

| Biutzaaaaa explică (pentru Raiiiisa):

Nu.prieteni cu beneficii sunt aceia care intretin relatii sexuale fara sentimente.el mi-a spus asta.Si nu iti fa griji, sunt fericita.Tot ce mi-ai scris a fost ok. :*

| Biutzaaaaa explică (pentru 1DeadMemories):

De ce este grav? Nu-i la misto subiectul.Chiar asta mi se intampla.Ideea a fost a lui.Nu m-a intrebat chiar direct ci cu subinteles. Dupa ceva timp mi-a propus direct.Am acceptat.A fost chiar rapid daca stau sa ma gandesc. ^^

| Raiiiisa a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ai chef sa te iei de mine?
Foarte bine,nu ma deranjeaza deloc, ba chiar imi face placere.
Nu sunt aici sa dau raspunsuri pe placul tuturor, in special al tau.
Nu iti place persoana mea, ma suporti sau ma ignori, tu alegi.

1.Mi-am dat cu parerea la fel cum fac multi altii, inclusiv tu.Pentru ca aici nu avem de unde sa stim in totalitate si cu exactitate ce se intampla in viata fiecaruia.
2.Sunt unii care au inhibitii mult mai mari decat aceasta.Pentru mine asta denota si asta am spus, nu ce vroiai tu sa vezi, repet.Cu siguranta tipul se poate termina si altundeva.
3.Da pentru mine e mai bine sa prostesc decat sa fi prostita(asta in cazuri extreme).Si cred ca in cazul tuturor e mai bien asa.Nu cred ca tie iti convine sa te prosteasac o fata.
4.Nu ma intereseaza viata nimanui.Nu am jignit-o sau altceva. Daca pe ea nu a deranjat-o raspunsul meu nu inteleg ce treaba ai tu.Sau esti cumva tutorele ei?!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Raiiiisa):

"Tu nu iti dai seama ca el te apreciaza pentru placerea ce i-o oferi, nu pentru altceva sau ceea ce esti tu."

Aia e o afirmatie. Daca nu vroiai sa fie o afirmatie trebuia sa incepi cu "cred ca" sau "am impresia ca"

2. Prieteni cu beneficii e o expresie americana, inseamna prieteni care fac si sex. Nu se implica emotional doar ca pe langa a fi foarte buni amici isi satisfac si poftele sexuale.

3. Nu sunt tutorele ei, ma deranjeaza in general prostiile care se spun despre sexul oral. Imi pare rau ca unii nu stiu sa se bucure de trupul lor si al partenerului si au diverse inhibitii bizare pe care si le mai si expun in public habar n-avand de fiziologia corpului uman.

Cei care au vorbit bazaconii sa mai citeasca care din zonele urmatoare prezinta mai multe bacterii: gura, sau un penis spalat? (nu e vb de ce ai raspuns tu, am vrut doar sa comprim raspunsul)

| Biutzaaaaa explică (pentru Raiiiisa):

Multumesc pentru link.15 ani a implinit ieri :*

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Biutzaaaaa):

Daca tu esti asa saritoare,nu mai e mult nici pana la actul sexual.Te ai gandit la consecinte, la faptul ca organele tale genitale nu s inca dezvoltate, ca n viitor posibil sa nu mai faci copiii, de boli nici nu mai pomenesc.
Asta te foloseste cat o sa poata sau pana gaseste alta fraiera sa o corupa.
Apropo, cati ani are el?

| Biutzaaaaa explică (pentru 1DeadMemories):

M-am gandit si la aceste aspecte.a implinit 15 ani ieri, iar eu implinesc 15 peste cateva zile