| math a întrebat:

Conteaza varsta atat de mult?sad Are 24 de ani, iar eu 18! mi-a spus ca nu vrea sa ma raneasca, sau sa ma indragostesc de el, dar inca se uita insistent la mine, ma suna! afara cu prietenii ma imbratiseaza [uneori], dar o iau totul ca fiind o gluma! Desigur cand are ocazia sa curteze alta fata o face fara nici o retinere. Ce vrea de fapt de la mine? nu mai inteleg nimic oh go on

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

SA`ti spun clar eu cred ca isi bate joc de tine.ti-a spus ca nu vrea sa te indragostesti de el si totusi te suna si te imbratiseaza cand are ocazia? fi serioasa, cred ca profita de sentimentele tale. oricum e mare pentru tine, 6 ani pentru mine inseamna mult.si eu am 18 ani jumate si nu n`as vedea cu un baiat asa mare, cel mult 4 ani mi-ar placea sa fie diferenta.acum tu decizi ce vrei sa faci, eu zic sa nu-l mai lasi sa faca ce vrea cu tine sa-l eviti, sa fi indiferenta cu el.bafta! o relatie serioasa sigur nu vrea.si in mod sigur nu stie ce pierde.

6 răspunsuri:
| irina_5692 a răspuns:

Varsta nu este chiar un obstacol pentru uni da pentru uni nu. Poate ca te iubeste dar incearca sa te uite. si de aceea face ceea ce face. Incearca sa vorbesti clar cu el. Daca te iubeste si tu pe el dai o sansa si explica-i ca esti destul de matura pentru o relatie. Probabil ca nu doreste sa te raneasca probabil el considera varsta un obstacol. Noroc

| NimenixD a răspuns:

Vârsta nu contează aşa de mult. Depinde de tine, şi de el. Poartă cu el o discuţie mai serioasă şi vezi ce are el de gând. Dacă stai aşa nu rezolvi nimic. Tot tu vei suferii.
Şi în plus, dacă " curtează alte fete când are ocazia " poate că nu ţine la tine aşa de mult ca şi tine.

| StillMissYou a răspuns:

Virsta ( poate sa conteze uneori)Dupa cum inteleg eu nici el nu stie ce vrea. (apropo are prietena?)
Posibil ca vrea sa fie singur la un timp? sau sa se distreze. in inima baietilor nici odata nu poti sti ce se afla?
Tu vei afla cu timpu... stiu cai greu de asteptat si cam nu-i un lucru placut pentru nimeni mai ales cind e vorba de iubire :-)
Nustiu ce sa spun. oricum pina la urma toti ne ranesc fara sa vrea. tu ai grija de tine ca pentru el poate fii o joaca ca sa te primesca la (pat) sau posibil s-a indragostit si nu stie ce sa faca. :-)

| rapa a răspuns:

Poate... doar o aventura poate tine la tine dar si ar trai si viata

| Metaloco a răspuns:

Sa fiti doar amici aia vrea

| rrooxxyy a răspuns:

Daca chiar ar tine la tine nu ar mai curta alte fete de fata cu tine...eu cred ca pentru el e doar o joaca