| Vanessa_Andreea_1988 a întrebat:

Cum faci un baiat sa te placa daca el nici macar nu se uita la tine?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Primul pas ar trebui să-l faci tu. Bagă-te în seamă cu el şi întreabă-l tot felul de chestii, dar încearcă să nu-l plictiseşti. Încearcă mai întâi să deveniţi prieteni. Oferă-i tot sprijinul de care are nevoie şi un umăr pe care poate să sufere când o să îi fie mai greu. În fiecare zi, să nu îl ignori nici măcar un minut. Îmbracă-te elegant, ceva decent, şi adaugă şi nişte accesorii ca să fii atractivă. Dacă stai pe lângă el, zâmbeşte-i. Oricărui băiat îi place zâmbetul unei fete! Mai târziu, îi poţi propune întâlniri în oraş, parc, cinema sau unde vrei tu ca să petreceţi mai mult timp împreună.

P. S: Să nu fii prea exagerată să te creadă o obsedată, ia-o cu uşurelul. Iar din câte ai observat, totul necesită timp.

Succes!

13 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Atrage-i atentia. te-ai gandit ca poate acel baiat are prietena si poate de aia nu se uita la tine. si daca nu are prietena atunci baga-te cu el in seama, zambeste-i, fa-l sa se simta bine in compania ta, nu-l lasa sa se plictiseasca, glumiti, vorbiti...si asa va apropiati si poate ajungeti si la un happy endhappyhappy succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa stiusad

| Ina93 a răspuns:

Hmm. sfatul meu ar fi sa fi tu mai nebunatica si sa te bagi in seama big grin

| Vanessa_Andreea_1988 explică (pentru Ina93):

Am incercat si la fel abia mia vb

| Ina93 a răspuns:

Ivital la o cafea si vb ma multe..sau vb cu cineva din grupul sau sa iesiti la un suc thinking

| MihaiSergiu345 a răspuns:

Bagate in seama date la el, complimente, cuprindel, numai asa ii dai sperante ca daca mergi la el si ii spui, imi dai numarul de mobil, sau, cum te cheama, vrei sa ne combi, NU MERGE!

| Vanessa_Andreea_1988 explică:

Ofer funda

| prafdinsoare a răspuns:

Gasesti lucruri pe care le aveti in comun; te bagi in seama cu el si cu prieteni lui subtil; si incearca sa te bagi in gasca lor (TOT SUBTIL CA SA NU TE CREADA DESPERADO[DISPERATA]... PAREREA MEA

| Gabitssaaa a răspuns:

~ Bagate in seama fa-l sa rada happy dar fara sa aveti o convorbire mare straight face! Furai atentia cu orice thinking Stai mai mult cu prieteni lui fete, baieti thinking Si asa te vei apropia si mai mult de El. Sper ca te-am ajutat macar putin:* Fundita puppy dog eyes! >big grin