| DjBl3ndar a întrebat:

De ce fetele sufera din iubire?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca pun suflet prea repede in relatie.

| TitiDrLove a răspuns:

Nu numai fetele sufera stai linstita.

| Debb a răspuns:

Pentru ca suntem proaste na. Punem prea mult suflet intr-un nimic. Baietii doar inceraca(nu isi bat joc) cum zic unele fete. Ei...incearca. Asa ar trebui sa facem si noi. Sa "incercam" doar si sa nu punem suflet in orice..."relatie". Oricum toate au un sfarsit si trebuie sa fim constiente.

| AWonderfulDay a răspuns:

Pentru ca noi fetele chiar punem sufle in aproape orice relatie...
Noi suntem cele mai vulnerabile, sensibile si empatice fiinte...
Noi chiar stim sa iubim spre deosebire de baieti.
Ei doar voi cum s-ar zice 'o aventura de o noapte' si atat...
Sti cum se zice ca fericirea dureaza putin.
Si ca abia dupa ce pierzi un lucru iti dai seama cat de mult ai pierdut

Sper ca te-am ajutat kiss

| Eva a răspuns:

Si "baietii" sufera, poate chiar mai profund. Diferenta e ca fetele sufera mai vizibil, mai evident si mai expresiv.
@anitha90... ce penibil sad

| dexro a răspuns:

Ambii sufera la fel din iubire! Cu aventurile ii putin diferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar baietii nu sufara din iubire?
Am vazut n cazuri de baieti care plangeau dupa fosta, pe viu am vazut, nu in desene animate oh go on.
Nu doar fetele sufera.
Si daca nu ai suferi ar insemna ca nu iti pasa, ca persoana de langa tine e o bucata din piele cu x % apa si atata tot.
Daca iubesti suferiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@anitha90, daca m-ar fi intrebat cineva acum un an daca sunt de acord cu parerea ta, as fi zis da.
Pentru ca prima mea dragoste m-a lasat pentru alta.
Si sincer, am cam uitat sa iubesc cu adevarat pentru ca tineam prea mult la Stefan ca sa vreau sa'l inlocuiesc cu altu. Si am facut urmatoru pact cu mine, nu mai pun iubirea in joc, doar ma prefac, il fac sa fie al meu, sa ma iubeasca, sa fi indragostit si cand ii este lumea mai draga hai bye'bye. Cam asa ai zis si tu. Si de ce aveam aceasta parere? Credeam ca toti baietii inseala, toti vor sex, toti sunt la fel. Am inceput sa generalizez si sa nu mai imi pese ca distrug inimi. Pur si simplu ma jucam si nu ma interesa nimic [ ma jucam cum si el s-a jucat cu sentimentele mele ], daca aparea altu mai bun ii ziceam bye actualului.
A fost o copilarie, specifica si varstei [ 12-14 ani ], eram plina de credulitate. Dar ma bucur ca m-am jucat asa pentru ca acum sunt cu prima dragoste a mea si nu stiu, am vazut ca sufera, ii pare rau si vreau sa raman cu el.

Eu zic inainte sa primesti alte critici sa motivezi raspunsul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce fetele ii fac sa sufere pe baieti?
De ce generalizam?
De ce avem idei preconcepute?

| dragutzadya a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai sensibile decat voi, baieti

| anitha90 a răspuns:

Pentru ca baieti nu au inima,,,noi fetele,,suntem,,mai sensibile,,si punem tot la suuflet,,dar baietii nu,,numai stiu sa isi bata joc,,de fete,,dar daca esti desteapta,,iti bati u joc,,de el,,il faci sa se indragosteasca,,si apoi,,il lasi,,si a sa simmta,, cum e sa suferi,, asa-i baietii bulangiioh go on

| SecretGirls a răspuns:

Deoarece baietii is prosti si nu stiu sa aprecieze ce au langa ei happy:*