| anonim_4396 a întrebat:

.Dece o fata m-ar intreba pe net daca sunt in liceu cu ea pentru ca ii par foarte cunoscut(ea mă baga in seama si mă intreaba asta), ii raspund că da, etc, vorbim in continuare Dupa o pauza de timp(o luna), iar pe net, intru in vorba cu ea, discutam ce discutam..si imi zice ca trebuie să o cunosc de la liceu dar totusi ea nu m-a vazut niciodata. dupa cateva intrebari recunoaste ca m-a vazut de cateva ori consecutiv.Nu inteleg, ce intentii are? Nu cred ca mă confunda, cand trece pe langa mine se uita intr-un fel aparte, nu stiu să explic. Fata e draguta, dar nu e pe gustu' meu, poate de aia nici nu am intrat in vorba aiurea la scoala cu ea.Trebuie să mentionez ca imi raspundea rapid la mesaje, imi da like pe la postari si poze.Ce parere aveti, sunt chiar curios.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata te place,ti-am mai spus lucrul asta de vreo trei ori pana acum.
Daca nu-ti place,nu-i mai raspunde la mesaje, ea tot spera s-o placi si tu si sa FACI ceva!
Daca nu-i mai raspunzi, va intelege si, in timp, va cauta un alt baiat.

| neutrino a răspuns:

Fata incearca sa te bage in seama, cu speranta ca tu sa iei initiativa. Daca nu iti place de ea, ceea ce eu nu cred, nu stiu de ce continui sa-i dai mesaje.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, fata poate ca nu te cunoaste asa de bine, si nu are de unde sa-ti stie reactia ta daca ar intra in vorba cu tine in realitate. Poate se teme ca o vei respinge, avand in vedere ca nici ea nu este pe gustul tau dupa cum spuneai mai sus. Ai si tu rabdare, o fata nu se cunoaste doar asa, trebuie sa-i cunosti caracterul ei, si poate cu timpul vei prinde drag de ea si poate va fi pe gustul tau.

| Maioru a răspuns:

Este clar ca fata te place si tu nu ii dai nicio atentie.Nu vezi ca vrea sa fie bagata in seama si tu o ocolesti.Ar fi pacat sa-ti bati joc de ea, poate chiar te iubeste, mai bine ii spui fetei despre ce este vorba si sa-si gaseasca pe altcineva.

| anonim_4396 explică (pentru Maioru):

Maiorule cred că exagerezi nitel..cum să iubesti pe cineva cu care nu ai vorbit niciodata...e posibil sa ma considere o persoana carismatica, draguta cel mult atat. dupa parerea mea

| Maioru a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica nu te-ai indragostit niciodata de vreo vedeta, artista, prezentatoare, profesoara? De ce crezi ca nu te poate iubi cineva sau indragosti de tine?

| anonim_4396 explică (pentru Maioru):

Nu stiu... E posibil să ma placă, să nu mă placă, e posibil să vrea să vorbească cu mine, e posibil să nu vrea să vorbeasca cu mine.Treaba e destul de incalcita, ce să spun.Ce motiv as avea să ma bag in seama cu ea daca nu o PLAC. Poate crede ca o plac si ca ii dau foarte multa atentie, sunt interesat de ea, etc.Nu vreau să fac aluzii. Chiar daca nici un nesimtit notoriu nu vreau să par.ce sa fac? Eu nu pot sa imi dau seama.ce vrea ea de fapt