| Iubibila01 a întrebat:

Deci am si eu o intrebare mai delicata, am 17 ani, si vreau sa incep sa fac dragoste, nu am un prieten stabil, e ok sa am o aventura cu un baiat frumos pe care il plac, dar nu vrea sa fim impreuna, doar sa ma culc cu el?

Răspuns Câştigător
| Adriana a răspuns:

Buna! Nu face asta doar de "dragul" de a o face sad pentru ca acest moment iti va ramane intiparit in minte si suflet toata viata. Fa-o atunci cand te simti cu adevarat pregatita si vei gasi si baiatul potrivit (iubit). Prima data pentru fiecare fata in parte este altfel pe unele le doare f tare pe altele mai deloc, trebuie ca partenerul sa te cunoasca cat de cat, sa stie ceea ce iti place ca sa faca totul cat mai placut. asa ca poate ramai cu o impresie urata daca vrei sa iti incepi viata sexuala cu o aventura.
Am o intrebare: dc esti asa "grabita" sa iti incepi viata sexuala? Cumva pentru ca toate prietenele tale au facut-o si tu nu? nu trebuie sa iti fie rusine daca este asa si nu trebuie sa faci asta in graba doar ca sa fii ca ele.

4 răspunsuri:
| FesCuDungi a răspuns:

Asta e alegerea ta, daca vrei cu cineva cu care sa ai o relatie sau sa fie doar o aventura!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. si raspunsul asta vine de la un baiat. Vei regreta dupa aia.

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Nu! trebuie sa iti pierzi virginitatea cu cineva pe care il iubesti, peste ani iti vei aminti si vei regreta daca faci cu cineva pe care nu il uby sincer

| Neviii a răspuns:

Nu cred ca e ok. cel mai indicat fi ca prima noapte de dragoste sa fie cu prietenul tau..si sa treaca ceva timp.Nu e normal sa te culci cu un om cu care nu ai o relatie stabila mai ales prima oara.