| iubi_duby75 a întrebat:

Deci uite care e treaba... imi place de un baiat din scoala dar inainte sa dau eu anuntul prietenei mele cele ma bune aceasta mia zic ca nu stie ce face daca nu se face cu el rolling eyes. si va dati seama ce penibil m-am simtit straight face ca mie imi placea demult de acel baiat.si cand mi-am facut curaj sa-i zic mi-a zis ea sad prima. numa ca problema ii ca eu cred ca lui ii place de mine. si asta si ea cred ca stiewinking. de cate ori ma vede din inamplare pe coridoru solii baga un zambet deala larg laughing. love struck dar cand o vede pe ea nici nu se uita la ea straight face. mda ea ii mai plinuta si mno. decii zcetimii ce sa facc straight face mie imi place de el si lui de mine [da nu ii sigur ca si lui ] deciii` ce sa fac?:d sa ma fac cu el? ce o sa zica prietenamea?sad sa renunt la el pentru prietenamea? haidetii fetelorr si baietii` straight face.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Pai tu nu trebuie sa faci nimic, asteapta, daca baiatul te place va faca el ceva. Si nu are ce sa zica prietena ta atat timp cat el te place pe tine. Daca el face primul pas si vrea sa fie cu tine, cu atat mai putin are motive de suparare prietena.

5 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Eu zic sa va faceti... pilaf!

| NoName0011 a răspuns:

Nu strica o prietenie pentru un baiat.

| anonzone a răspuns:

1. straight face pai, normal ar fi sa te inteleaga prietena ta, asta daca tie prietena... dar totusi, acum ea l-a vazut si a zis prima thinking sa nu mai zic ca u crezi ca te place, dar uite, eu am multi prieteni baieti (am vreo 100 baieti si 20 fete rolling on the floor ) si mereu ii ajut ca nah, suntem prieteni buni, de 4 ani si ii vad cum se poarta cu fetele pe care le plac. adica, mie toti imi zambesc si asa, dar pe fata care o plac o ignora happy depinde de baiat 2. incearca sa nu fi penibila, adica nu stii daca te place sau nu, poate place alta fata si pe tine doar te simpatizeaza, deci nu te grabi! 3. si nu prea imi place cum o descrii pe prietena ta "mda ea ii mai plinuta si mno" adica ea e m urata si, noooooo, nare sanse waiting daca ii esti prietena ar trebui mai intai sa ii spui diretc prietenei tale ce simti despre acest baiat si de cat timp si sa vb cu ea inainte sa actionezi, clar? asta daca chiar ii esti prietena, daca tii la ea. Sa stii ca mai ai timp si ca sunt multi baieti pe lumea asta, dar nu asa multe prietene de incredere, deci nu te certa cu ea pe baiatul asta.

| cristime a răspuns:

Pai daca prietena ta e true laughing o sa inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce pui asa problema, cum adica sa renunti la el pentru ea?
Fiecare e liber sa iubeasca pe oricine.
Daca lui ii place de tine si tie de el, atunci nu vad nimic atipic in afi impreuna.
Daca el nu e interesat de prietena ta, asta e.
Iubire cu sila nu se poate.
La prietena ta spune-i ce simti pentru el, se va intrista, va suferi dar daca e pr adevarata nu iti va intoarce spatele.
Succes!