| NeacșuFlaviuss a întrebat:

Fetelor, ați putea avea o relație cu un bărbat mai mare ca voi cu 15 ani, divorțat și cu un bebe în custodie? Evident, el fiind un tip influent și cu *relații*?

2 răspunsuri:
| Mada1920 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu, nu as putea sa am o asemenea relatie din mai multe motive. In primul rand ca ar fi diferenta de varsta prea mare si oricat sustin unii ca varsta nu conteaza, deoarece pasiunile, ideile, pofta de viata este diferentiata. In al doilea rand nu as putea sa fiu mama altui copil fara sa cunosc adevaratul motiv pentru care a fost parasit si lasat cu un bebe.

| Daria0123456789 a răspuns:

Depinde. Trebuie luate in calcul mentalitatile si pasiunile diferite care vin cu o diferenta de varsta de 15 ani, dar si energia sau cheful de a face anumite lucruri. Cred ca tine de punctul in viata in care se afla fata. Pe la 20-20+ nu stiu cate si-ar dori sa se aseze la casa lor, cu barbat si un bebe, mai ales cand nu e al lor. Sa cresti un copil e o responsabilitate foarte mare. Una e daca barbatul e doar divortat, alta e cand la mijloc e un copil care il tine legat de o fosta. Intervin, fireste, si intrebari ca "de ce au divortat?", "el a fost cauza?", "de ce copilul e la el?", "cum sa ne afecteze dinamica de cuplu faptul ca el are un copil cu altcineva?", "oare copilul se va atasa de mine?", "sunt aici pentru ca tine la mine cu adevarat?", "ma vor accepta socrii in viata baiatului si nepotului lor?" etc. Influent sau nu, ca sa iti iei un asemenea angajament ar trebui ca relatia sa fie una tare grozava si barbatul in cauza de toata isprava.