| tiktak44 a întrebat:

FUNDA Imi pare rau pentru intrebarea ce am sa o pun, am 16 ani si mi-am inceput de curand viata sexuala. Problema e ca am avut cateva experiente neplacute cu prezervativele, nu imi gasesc marimea. Asa ca mi-am masurat organul sexual(cred ca orice barbat a facut asta_ am in grosime 13 cm si in lungime 17 cm, imi puteti spune de cati mm ar trebui sa fie prezervativul?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur de 13 cm grosime? Ti-ar trebui o soseta in loc de prezervativ.

| tiktak44 explică (pentru darrio2007):

Circumferinta,e acelasi lucru, lucru la care te gandesti tu este latimea

| darrio2007 a răspuns (pentru tiktak44):

Lasa,ca am inteles eu foarte bine ce ai vrut sa spui. Oricum, cred ca ar trebui sa mai tai din ele.

| darrio2007 a răspuns (pentru tiktak44):

Din masuri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe un penis cu circumferinta de 13 cm (nu grosimea), prezervativul care sa se potriveasca cat mai perfect, fara tendinta de a aluneca, trebuie sa aiba latimea aplatizata de circa 53-57 mm. Sau daca marimea este notata cu litere, marimea "M" sau "L". Succes si spor la treaba!

| Emilian65 a răspuns:

Mergi cu dimensiunile la farmacie si cere prezervative pentru aceste dimensiuni.