| elutsa a întrebat:

Heey! Daca ati urmarit povestea mea eu m-am despartit de prietenul meu pentru ca nu era pe placul mamei si am suferit foarte mult deoarece iubirea noastra era maxima.Acum, dupa atata timp, dupa noaptea dintre ani pe care am facut-o impreuna cu cativa prieteni si cu el ne-am hotarat sa ne impacam (mentionez ca in timpul despartirii nici eu nici el nu am mai avut pe altcineva si mai vorbeam din cand in cand la tel pe mess dar au fost si saptamani intregi in care nu am vb, iar de vzt foarte rar, asta ne-a apropiat si mai mult). Ne-am spus unul altuia ce trebuie schimbat ca relatia sa mearga ok, am fost de acord unul cu altul si acum suntem impreuna, insa imi da mesaj dar apoi rasp foarte greu sau nu raspunde deloc, fapt care inainte nu il facea (desi spune ca si-a dat seama ca a gresit si daca o sa mai greseasca nu o fc intentionat si sa-i atrag atentia), mi se pare unpik mai rece desi il simt ca ma iubeste.Nustiu cum sa il fac sa fie acelasi, vreau sa ii aprind flacara aceea de la inceput. Sambata aceasta mergem la club si poate e o oportunitate sa-l ""'innebunesc"", vorba vne.hee hee...cum sa procedez? pup TPU:*

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Iubita,in orice relatie mai apare monotonia,mai ales daca a fost si o mica separare!
Nu ai ce sa faci,sunt cupluri casatorite care se confrunta cu asa ceva,dar ideea e ca,trebuie sa vii intotdeauna cu ceva inovator,cu ceva nou,ceva pe care el trebuie sa l surprinda!
Mai ales ca sambata o sa va vedeti si tinand cont ca localul este un club,trebuie sa ti pui cele mai faine obiecte vestimentare,daca nu ai tu,poate are vreo prietena de a ta si cu siguranta,ti le va imprumuta!
Tinand cont ca v ati impacat recent,sambata fii mai zambitoare ca niciodata,dovedeste i ca l primesti cu bratele deschise in viata ta,adica,trebuie sa l faci sa simta cat de important este pentru tine!
Fa te frumoasa, cuceritoare si a fii ok!
Ai incredere in tine!
Numai bine, iubita!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Vorbeste-i, iubitule de ce te-ai schimbat? Inteleg ca am trecut prin niste vremuri nu foarte ok. Apropo elutsa, daca tu il iubeai atat de mult precum spui de ce ai renuntai de dragul mamei tale? Stii daca iubesti cu adevarat o persoana iti spui tie insuti : nu-l voi da pentru nimeni si pentru nimic. right?! Ia uite ca tu ai facut-o! Pt ca nu-i convenea mamei tale! Da e normal ca s-a distantat fata de tine deoarece tu ai facut cum a vrut mama ta.Si ce se baga ea? E relatia ta cu el, nu a ei! Tu vezi-ti de treaba ta si mama ta la fel! E iubitul tau nu al ei, repet! Vorbeste-i cu afectivitate, mangaiel, insa nu in club, probabil daca vei face asta te va vedea c pe o T...A. whatever. good luck!

| lauralovefashion a răspuns:

Hey, poate ca trece printr-o perioada mai grea, iar tu cred ca ar trebui sa-l avuti sa treaca peste (incearca sa vorbiti). Poate ca daca o sa-i acorzi mai multa atentie, el o sa se schimbe in bine.Cred ca ar fi bine sa nu va ganditi doar la faptul ca e o relatie, ci la faptul ca voi ati facut cateva sacrificii pentru a fii impreuna (de exemplu cu mama ta). Incercati sa va ascultati unul altuia problemele si incercati sa va ganditi cat de mult tineti unul la celalalt...si poate asta o sa va faca sa luptati mai mult unul pentru altul. Sper ca te-am ajutat! Succes in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa nebuneala asta cu baietii; o sa ai timp sa-ti faci si un prieten cu care sa te intelegi si relatia sa fie durabila, insa mai asteapta. La varsta adolescentei nu se leaga iubiri nemaipomenite ci totul este mai degraba o mare curvie!

| feefy a răspuns:

Sincer cred ca esti micuta iar cand dragostea e 'maxima' cum ai spus, nu t desparti din cauza mamei d partenerwinking