| Larysa003isa a întrebat:

Hei, am 16 ani, nu am iubit, nici nu am avut, deci nu am facut sex. Imi introduc chestii în vagin și nu știu dacă mai sunt virgină. Se dezvolta corpul după ce o sa fac sex pe bune, sau? Ca nu știu, când îmi strâng sânii în mana se simte ceva înăuntru ca un silicon sa zic, tare. După sex oare dispare chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Corpul nu se dezvolta de la sex, ci de la hrana zilnica pe care o mananci, bogata in vitamine, minerale si proteine.

In ce privesc obiectele bagate in vagin, nu te vor lasa gravida, dar iti pot declansa niste infectii urate, care te pot duce la spital cu vaginul infectat/ bolnav.

Virginele nu baga nimic in vagin, se masturbeaza cu degetul sau o jucarie PE clitoris.

Incearca sa nu-ti mai strangi nici sanii, ca poti sa faci noduli de la violenta cu care ii strangi. Sanii se mangaie, se alinta, nu se strang, nu se musca si nu se lovesc sau trag.

| Larysa003isa explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc de răspuns, doar cu sânii nu știu cum e treaba, nu le fac nimic rău, doar ma apuc de ei și simt înăuntru gen ca siliconul sau asa ceva. Nu știu cum sunt la o femeie care nu mai e virgina?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sexul ajuta la creier

| dullcat a răspuns:

Cate conturi mai ai de gand sa iti mai faci pentru astfel de intrebari? Pentru vagin se folosesc doar jucarii sexuale curate, nu obiecte mizerabile, random, de prin casa.

Asa este normal sa se simta sanii.E aiurea daca la 16 ani nu ai habar din ce sunt formati acestia:

https://anatomie.romedic.ro/sanii-glanda-mamara

| relian a răspuns:

E bun, te faci singura, e si asta o rezolvare. Daca asa simti, nu ai ce face, nu te poti impotrivi.
Nu te indemn sa faci sex, doar iti spun, ce faci si simti acum, nu se compara cu atunci cand faci sex cu un baiat.
Dar o sa ajungi si acolo si o sa vezi tu atunci, cand o fi.

Organismul se dezvolta, cum spunea tanti Violeta, de la ce bagi in burdihan laughing nu are legatura cu sexul, daca faci, sau nu faci sex.

Referitor la ce spui ca simti cand iti palpezi sinii, e in regula, asa au toate femeile, is glande care atunci cand vine timpul dau lapte, ori ceva tesut adipos, adica grasime.Cam asta se afla acolo inauntru.

Nu o sa dispara, alea is acolo, fac parte din sini, nu te mai stringe de tite laughing lasale in pace, eventual daca tot nu ai ce face, poti doar asa sa masezi usor, sa stiu si eu sa te joci cu sfircurile, dar fara sa le maltratezi laughing

| relian a răspuns:

Inca ceva, daca tot iti bagi chestii unde spui, fa bine si foloseste prezervativ, adica ce bagi, baga intii intr-un prezervativ si dupa unde bagi tu, sau ce faci.

Bagi in prezervativ, nu ca tear lasa grea, obiectele alea ce bagi tu, pentru igiena si sa nu te raneasca.
Asa poti baga castravete de ala lung laughing banana, orice iti trece prin cap, dar nu chestii ascutite sau zgrumturoase, dar si de is netede, e mai bun cu prezervativ, asa am citit, tot din ce spun femeile care mai practica asa ceva laughing

Nu stii daca mai esti virgina? Dar cui ii pasa daca mai esti tu virgina sau nu? Sincer nu vad care mai cauta in ziua de azi femei virgine laughing chestia asta a fost odata cindva in istoria intunecata a omenrii, adica in evu mediu, aia care au tras lumea inapoi milioane de ani laughing
Asa ca nu-ti fa problema de virginitate, in ziua de azi nimic nu mai este virgin laughing plus, cum am spus nu intereseaza pe nimeni ca esti virgina, adica sa te aprecieze, te apreciaza dupa ce ai, dupa ce stii sa faci, dupa cum te descurci in pat.

| J0B0MAT a răspuns:

Ai obiceiuri nesănătoase pentru cineva de vârsta ta.Violeta ți-a dat sfaturi bune, ascult-o.
Și într-adevăr, mai lăsați horneala la vârsta asta.

| FindMyName a răspuns:

Fata, in vagin nu se baga nimic! Vaginul trebuie sa aiba contact doar cu penisul si atat, sau in fine si jucarii sexuale.

| Anonimboy111 a răspuns:

Inseamna ca esti foarte excitata daca iti introduci chestii in vagin, dar nu e o problema, toata lumea se masturbeaza deoarece este o placere aparte

| Adrian200007 a răspuns:

Hey, lasa-mi instagramul sa vorbim despre subiectul asta

| Black6969 a răspuns:

Logiv ca da. Putem vb despre asta

| cezarpuldecatelivan999077122615999 a răspuns:

Cezar Ivan este aici pentru tine! call and tell