| Albãstriţaxx a întrebat:

:*
Inainte sa inceapa vacanta de vara, imi placea de un baiat de la scoala...ii era frica sa ii spun asta in fata, asa ca, am fost nevoita sa nu ii spun direct laughing I-am spus pe facebook.Prima data a spus ca sentimentul nu e reciproc.
Incetul cu incetul am ajuns cei mai buni prieteni.Nu trecea zi fara sa imi trimita un mesaj. love struck
Dar...inainte sa inceapa scoala, a inceput sa vorbeasca tot mai putin cu mine, sa nu imi mai trimita mesaje, inventa tot d\felu de motiva ca sa nu mai vorbeasca cu mine, adica : "Mi-am pierdut telefonul, iti dai imediat noi\ul nr...brb,stai puti, nu il stiu din cap, mi-e descarcat, trenuie sa plec". straight face

Nu imi mai raspunde pe mess/facebook rolling eyes.

In primele zile de scoala ma saluta cand ma vedea...Acum nu ma mai saluta.

Evita pe cat e posibilul sa se intalneacsa cu mine, inainte mergeam pe acelasi drum acasa, acum nu mai vine pe acolo.

+ CA ARE "o noua" IUBITA x_X
Intrebarea mea este : DE CE nu mai vorbeste cu mine.Nu vreau neaparat sa se desparta de aia si sa fie cu mine. Vreau doar sa mai fim CEI MAI BUNI PRIETENI! crying
Deci DE CE nu mai vorbeste cu mine? straight face
Va rog ajutati-ma! Dau funoi! sad

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La varsta aceasta, foarte multi baieti sunt destul de badarani, capul nu prea ii ajuta. Baietii se maturizeaza mai tarziu, unii chiar foarte tarziu sau deloc.

| IulianDBI a răspuns:

Pur si simplu, actuala lui iubita stia de tine si era geloasa si l-a pus sa nu mai vorbeasca cu tine, am patit si eu asa cu o fosta si stiu cum e, o sa te caute cand nu o sa mai fie cu aia, ai sa vezi, totul va fi bine dupa ce se va desparti de aia sau poate mai devreme chiar, tu doar asteapta si va fi totul bine