| iubita03 a întrebat:

:* pai am o dilema... am fost cu un baiat 3 luni aproape. am tinut mult la el insa ne certam destul de rar pentru ca imi spunea ca nu am incredere in el insa tot vorbea cu alte fete. Am stat despartiti 3 zile dupa a venit la mine si si-a cerut scuze. ne-am impacat iar dupa putin timp iar ne-am despartit acum avem o saptamana aproape de cand nu mai suntem impreuna insa el imi da mesaje si imi spune ca ma iubeste... am cunoscut inca un baiat intre timp. mi se pare mai atent cu mine si mult mai intresat de felul in care ma simt dar vorbim de foarte putin timp (cam 4 zile ) vreau sa aleg unul din cei doi.voi ce credeti in cine sa am mai mare incredere? va ro sa imi dati raspunsuri sfaturi dar nu jigniri pentru ca nnu poti sa ii spui inimi ce sa faca! multumesc anticipat. dau funda celui care imi da cel mai frumos si delicat raspuns si care se pune in locul meu fara a ma critica

24 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
E destul de greu ca noi sa decidem in locul tau.
Daca tu si acel baiat cu care ai fost 3 luni va certati, inseamna ca nu e de tine. Nu avem nevoie de sacaieli in plus, am dreptate? Avem nevoie de un baiat care sa ne iubeasca, sa ne aprecieze si sa ne respecte. Atata timp cat el face asa cu tine, nu merita! Demonstreaza-i ca nu esti jucaria lui, pe care acum o arunca, acum o ia si tot asa.
Incearca si discuta cu baiatul acesta nou, poate va fi ceva. E greu sa dai pe cineva pe care cunosti de atata vreme, pe cineva pe care de abia-l cunosti, dar uneori e mai bine. Nu trebuie sa fi intr-un stres si intr-o cearta continua intr-o relatie. Tu stii ce simti si ceea ce vrei sa alegi. Sfatul meu e sa nu te lasi calcata in picioare, si sa-l lasi mereu sa se intoarca la tine. Daca vrei, poti sa-i acorzi o ultima sansa, iar daca o da in bara, gata. Daca nu, poti sa vorbesti cu acel baiat, si incet se va infiripa poate ceva. Sper ca ai inteles. Bafta!

| Danysan a răspuns:

Categoric baitu cel nou happy. Celalalt a dat dovada de imaturitate si daca v-ati certat o sa o mai faceti. Probabil ca nici tu nu ti asa la el pentru ca daca ai fi facu-to nu ai mai fi pus intrbarea asta si nu l-ai mai fi adus in dicutie pe new boy.Cred ca esti constienta ca ceva acolo nu se lega intre voi si eu cred ca el mai bine e sa incerci cu tipu cel nou si drgut :Experimenteaza cat mai poti happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Mai tataie malaughing degeaba ai un car de ani si tot nimic nu sti laughing de cand e lumea si pamantul ce este nou ti se pare mai atragator, acum sa dam exemplu, matale cand mergeai la bordel aveai o fata preferata la care mergeai, asa-i? sa nu zici nu ca-ti pitesc bastonul si maine oha plimbare laughing dar cand ai auzit ca a venit alta noua ce-ai facut, ai incercat sa vezi ce si cum este cu "nova"? ai incercat.Cand ti-ai dat seama ca la cea noua gareaza mai multe scule te-ai intors la veterana ta? te-ai intors, asa ca nu ma lua tu pe mine ca ala e mai atent si nu stiu cem ala, baiat istet, s-a pins ca fata este dezorientata si vrea sa marcheze, ce nu ti-e clar?

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Mosule lasa Vrajeala ca nu tine laughing.Iar ai dat cartea jos de pe dulap vezi ca ai citit prost de la praf laughing.Si acum ce ai cu ea :-P. Poate stie sa apere bine si nu marcheaza ala laughing rolling on the floor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Cum indraznesti ma musiu' sa ma intrebi ce am cu ea, dar tu ce ai cu ea? laughing

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva Interesant happy

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Sti eu mai joc fotbal si mai trag la poarta si ma gandesc ca poate dau de un portar mai bun care sa ma invete si pe mine cum e sa ratezi happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Iar te complici, cum poate rata un portar?

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca are in fata alt Portar logic laughing rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Cred ca de-atata fotbal ti-ai scrantit un picior, dar multumesc lui Dumnezeu ca ti-a ramas bun ala cu care scrii

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Am toata increderea in tine -doar esti fratele meu happy. Cred ca in curand o sa ma vindec rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Gata ba! vezi ca ai mesaj

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Gata mestere daca tine te cuplez cu sora ei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Nu mai vreau sa aud de femei vreo 10 ani de zile de'acum incolo, eu ies wave distractie placuta in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar trei luni? e bine ca nu v-ati luat si la bataie

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe principiu :Tatal meu o sa il bata pe tatal tau rolling on the floor.

| BlueViP a răspuns:

Cum ai spus si tu, nu poti spune inimii ce sa faca. Daca tu nu poti cum crezi ca un strain te poate sfatui ce sa faci? DIn cate vad tu cauti un raspuns care sa-ti impace inima. In ceea ce il priveste pe fostul, nu ne-ai spus ce sentimente ai fata de el. Il iubesti? L-ai iubit? Iti spune ca te iubeste, dar iubirea nu se discuta, ea se simte. Daca crezi ca fostul mai merita o sansa, acorda-i-o, dar sa stii ca exista consecinte. Odata ce te impaci cu un fost va deveni o obisnuinta si vei face asta dupa fiecare cearta si va fi greu sa pui punct. Vorbea cu altele inseamna ca te-a inselat? Daca nu, gandeste-te bine, tu nu vorbeai cu altii? Daca simti ca baiatul care l-ai cunoscut e mai potrivit, alege-l pe el.

| iubita03 explică (pentru BlueViP):

Da l-am iubit si inca tin mult la el..si poate nu m-a inselat dar a avut intentia sa o faca de multe ori ..eu nu am vorbit cu baieti cat am fost cu el pentru ca imi era teama sa nu-l pierd, sa nu creada ca vreau sa il insel. Imi spunea ca ma iubeste dar nu mi-a aratat niciodata asta

| lavinutsa a răspuns:

Da-l naibi pe ala care vorbea cu altele, cauta-ti unul care sa fie numai pentru tine nu care sa-i fuga ochii si dupa altele.

| ILoveMI a răspuns:

Eu zic sa nu alegi pe nimeni momentan.
Cine iti garanteaza ca cel nou are intentii cu adevarat frumoase si sentimente bune?
De asemenea cine iti garanteaza ca fostul vorbea cu celelalte femei pentru ca voia sa le combine? Ai asistat tu la acele discutii? Sunteti copii, la varsta asta socializarea este esentiala. Nu te poti separa de restul lumii si simti nevoia sa vorbesti cu cat mai multa lume.
Iti spun ceva ce imi zicea mie mama cand eram mai mica : Niciodata nu iesi dintr-o relatie ca sa intrii in alta. Rezolva intai tot ce ai de rezolvat si abia dupa gandeste-te la viitor.

| Fraierul a răspuns:

Toti care sunt noi normal ca-ti fac o impresie buna, ca doar nu vor sa-si strice sansa.
Nu cred ca putem sa te sfatuim cum cine alegi, ca doar tu stii ce simti pentru fiecare si e alegerea ta.
Sincer, in locul tau imi bagam picioarele si nu mai eram cu nimeni laughing Prea multe complicatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fraierul):

Ca mare adevar ai scris, alearga dupa doi iepuri si da tot de urs laughing

| iubita03 explică (pentru Fraierul):

Exact la asta ma gandeam si eu acum 5 minute!

| Fraierul a răspuns (pentru iubita03):

Atunci stii ca merit o funda laughing